خبرهای خوب وزیر اقتصاد برای مردم

کد خبر: 1242125

وزیر اقتصاد گفت: ما در آستانه تحول جدید برای اقتصاد کشور هستیم که با تغییرات گسترده همراه است.

خبرهای خوب وزیر اقتصاد برای مردم

احسان خاندوزی عصر امروز در نشست با فعالان اقتصادی و بخش خصوصی استان همدان اظهار داشت: ما در آستانه تحول جدید برای اقتصاد کشور هستیم که با تغییرات گسترده همراه است.

وی با اشاره به اینکه تحریم برای ما یک سود داشت و آن رهایی از اقتصاد نفتی بود، تاکید کرد: در اقتصاد نفتی دستگاه‌های دولتی توجهی به تولیدکنندگان نداشتند به عبارتی خود را بی نیاز از صادرات و توسعه تولیدات می‌دیدند.

این مقام مسئول با بیان اینکه در دولت سیزدهم سهم درآمدهای مالیاتی جایگزین درآمدهای نفتی شده است، تاکید کرد: ما در مسیر رسیدن به قله هستیم و در این مسیر نیازمند برخی تغییراتیم که از جمله آن تغییر نگاه دستگاه حاکمیتی به تولید است که باید حمایتی شود.

دولت و بخش خصوصی همرزم در جبهه جنگ اقتصادی هستند

وزیر اقتصاد گفت: در شرایط امروزی و وضعیت اقتصادی تحریم شده دولت و بخش خصوصی همرزم هم در جبهه جنگ اقتصادی هستند و برای پیروزی نیاز است با هم هماهنگ و هم مسیر شوند.

خاندوزی تاکید کرد: در توزیع امکانات در مناطق مختلف کشور برای توسعه اقتصادی نیازمند عدالت هستیم تا برخی بی قوارگی ها را از میان برداریم.

وی هدف اصلی سفرهای هئیت دولت به استان ها را برداشت تمرکز از مرکز عنوان کرد و گفت: برای 5سال آینده در سراسر کشور برنامه اقتصادی هدفمندی را رقم خواهیم زد.

شناسایی 6 بانک که کمتر از 30 درصد منابع را در استان هزینه می کنند

این مقام اقتصادی دولت افزود: در استان همدان 6 بانک که کمتر از 30 درصد منابع را در استان هزینه می‌کنند بر همین اساس برای اصلاح این رویه برای این بانک ها ضرب الاجلی سه ماهه در نظر گرفته شده است.

خاندوزی همچنین ادامه داد: مالیات 10 شرکت در استان همدان، در استان دیگر ی پرداخت شده که پرونده در استان همدان باقی مانده است که باید اصلاح شود.

وی همچنین با اشاره به اینکه در تضامین بیرون از محل فعالیت اقتصادی باید همکاری لازم با تولیدکنندگان انجام شود، عنوان کرد: این اتفاق تکلیفی بر بانک های دولتی و خصوصی است.

دنبال رقابت کالای ایرانی با رقبای خارجی هستیم

وزیر اقتصاد و دارایی با اشاره به اینکه محصول ایرانی باید با کیفیت تولید شود، بیان کرد: دنبال رقابت کالای ایرانی با رقبای خارجی هستیم.

وی افزود: شرکت‌ها و واحدهای تولیدی که شرایط لازم را برای تولیدات با کیفیت دارند باید حمایت شوند و هرچه این مهم به تعویق بیفتد کشور ضرر بیشتری خواهد کرد.

خاندوزی با اشاره به اینکه فناوری و ارزش پول دو مولفه رقابتی در کشورها به شمار می رود، گفت: دولت‌ها ارزش پول را پایین بیاورند که برای خارجی‌ها خرید صرفه اقتصادی داشته باشد همچنین شرط برای پایدار ماندن، فناوری و کیفیت محصول است که کشورهای خارجی کالای ایرانی را انتخاب کنند.

وی ادامه داد: قبول داریم کنترل نقدینگی و پرداخت تسهیلات هدفمند ممکن است مشکلات گذرایی ایجاد کند اما در بلند مدت مفید خواهد بود، بیان کرد: سیاست ما این است این روش کنترلی باعث خسارت تولید کننده نشود

خودکفایی در گندم با واردات زیر یک میلیون تنی

وی در بخشی از سخنان خود در خصوص خودکفایی گندم گفت: واردات گندم امسال زیر یک میلیون تن بود در حالی که سال گذشته واردات گندم به کشور 4 میلیون تن گزارش شده است.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه خرید تضمینی محصولات کشاورزی باید به موقع اعلام شود، تاکید کرد: حق کشاورز خرید به قیمت و به موقع محصول است.

وی همچنین گفت: اعتقاد ما بر این است که با واردات محصولات صنعتی و کشاورزی منابع ارزی هدر می رود بر همین اساس رفع تعهد ارزی باید منوط به شرایط خاص بازار و محصول باشد.

خاندوزی در پایان گفت: ریل گذاری اقتصادی در برنامه هفته توسعه کشور مشخص است که نیازمند ورود و همکاری همگانی است./تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  Markets

  نیازمندیها

  تازه های سایت

  سایر رسانه ها

   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد