قطع یارانه نقدی با ارسال پیامک؟! | آیا یارانه نقدی 400 هزار نفر قطع شد؟

کد خبر: 1244491

یارانه شهریور 1402 پرداخت شده است و گروهی از افراد از قطع یارانه خود خبر می‌دهند. اما ماجرا چیست؟

قطع یارانه نقدی با ارسال پیامک؟! | آیا یارانه نقدی 400 هزار نفر قطع شد؟

همزمان با پرداخت یارانه نقدی، گروهی از یارانه‌بگیران اعلام کردند که مبلغی به حساب آنها واریز نشده است و نسبت به دلیل قطع یارانه خود ابراز بی‌اطلاعی کردند. در این میان، گروهی نیز می‌گویند در حالی که تا به حال از کالابرگ استفاده‌ای نکرده‌اند از مبلغ واریزی برای یارانه آنها کاسته شده است. برخی هم از قیمت‌ کالاها در این طرح گلایه دارند.

در مورد موضوع قطع یارانه، امروز برخی رسانه‌ها خبری را به نقل از خبرگزاری مهر منتشر کرده‌اند که در خود این رسانه دیده نمی‌شود. بر اساس گزارش منتشر شده دلیل قطع یارانه برخی از افراد به تلاش دولت برای کاستن از تعداد یارانه‌بگیران بازمی‌گردد. بر این اساس در نوبت جدید واریز یارانه نقدی، به حساب 100 هزار سرپرست خانوار که غیرنیازمند تشخیص داده شده‌اند، مبلغی واریز نشده است. با محاسبه اعضای خانواده این افراد، از این ماه 400 هزار نفر یارانه دریافت نمی‌کنند.

البته گزارشی که به نقل از مهر منتشر شده است، تناقض‌هایی نیز دارد. از جمله اینکه در متن خبر آمده است: «یارانه نقدی ۴۰۰ هزار نفر از یارانه‌بگیران غیرنیازمند از بامداد جمعه و همزمان با واریز یارانه نقدی مهرماه قطع شد و مجموع کسانی که یارانه نقدی شان قطع شده به یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفر رسید.» این در حالی است که آخرین یارانه پرداختی مربوط به «شهریور» است که روز «دوشنبه» گذشته (20 شهریور) پرداخت شد.

همچنین در بخش دیگری از این گزارش افزوده شده است: «فرایند قطع یارانه نقدی اقشار غیرنیازمند جامعه همزمان با واریز یارانه شهریورماه کلید خورد و در ماه قبل یارانه ۱۶۲ هزار خانوار معادل حدود ۷۰۰ هزار نفر قطع شد تا در مجموع طی ماه‌های شهریور و مهرماه یک میلیون و ۱۰۰ هزار غیرنیازمند، از فهرست یارانه بگیران حذف شوند.» در حالی که امروز 23 شهریور است.

با وجود این تناقض‌ها در متن خبر، برخی افراد از قطع یارانه خود خبر می‌دهند که مشخص نیست آیا دلیل آن همین مباحث مطرح شده در خبر مورد اشاره است یا دلیل دیگری دارد.

همچنین در گزارش منتشر شده به نقل از مهر آمده است، برای تمام خانوارهایی که یارانه نقدی آنها قطع می شود، پیامک «قطع یارانه نقدی» با سرشماره «YARANEH» ارسال می شود و اگر خود را مستحق دریافت آن می‌دانند، سرپرست خانوار به همراه یک مدرک شناسایی باید در مرحله اول به یکی از دفاتر پیشخوان دولت مراجعه کند. پس از مراجعه به دفتر پیشخوان و تکمیل برگه مجوز بررسی تراکنش‌های بانکی به دولت، شماره رهگیری برای وی پیامک خواهد شد.

تجارت نیوز

۱

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  Markets

  نیازمندیها

  تازه های سایت

  سایر رسانه ها

   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد