خبر مهم برای متقاضیان وام بازنشستگان | زمان واریز وام ۳۰ میلیون تومانی بازنشستگان

کد خبر: 1245106

وام بازنشستگان کشوری هنوز واریز نشده است.

خبر مهم برای متقاضیان وام بازنشستگان |  زمان واریز وام ۳۰ میلیون تومانی بازنشستگان

تعدادی از بازنشستگان کشوری از تاخیر طولانی در پرداخت وام سی میلیون تومانی انتقاد کردند.

این بازنشستگان می‌گویند: با وجود اینکه به روزهای آخر شهریور رسیده‌ایم هنوز خبری از پرداخت وام نیست؛ مرکز پاسخگویی ۲۵۰۰ هم جواب روشنی به ما نمی‌دهد؛ زمان قطعی واریز وام را نمی‌دانیم.

این در حالیست که براساس پیگیری‌های صورت گرفته، اعلام شده نوبت چهارم وام سی میلیون تومانی بازنشستگان کشوری تا آخر همین هفته به حساب مشمولان واریز می‌شود./ ایلنا

وام 30 میلیونی با سود 4 درصدی برای همه بازنشستگان

جزئیات وام 30 میلیون تومانی بازنشستگان اعلام شد. وامی با سود 4 درصدی در سال آینده برای بازنشستگان در راه است.

به نقل از تکراتو، چند روز گذشته نعمت‌الله ترکی، مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با اشاره به افزایش رقم و سقف پرداخت تسهیلات وام در سال ۱۴۰۲ تا ۱۰۰ درصدی به نسبت سال گذشته گفت: پرداخت وام ضروری تا سقف ۳۰ میلیون تومان برای ۴۶۰ هزار نفر در سال جاری در نظر گرفته شده است که مجموع اعتبار صرف شده بدین منظور حدود ۱۵ هزار میلیارد تومان می‌شود.

جزئیات وام ۳۰ میلیون تومانی بازنشستگان

این وام که در قالب تسهیلات در نظر گرفته شده است، تا پایان امسال به این تعداد پرداخت می‌شود و متقاضیان می‌توانند با ثبت‌نام در سایت صندوق، درخواست خود را اعلام کنند. البته به گفته مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری، به این منظور هر ماه قرعه‌کشی خواهد شد و ماهانه به ۳۵ هزار نفر این تسهیلات پرداخت می‌شود.

مبلغ وام ۳۰۰.۰۰۰.۰۰۰ میلیون ریال است و فقط به حساب متقاضی در بانک صادرات که در سیستم احکام درج شده و از این حساب حقوق بازنشستگی/وظیفه دریافت می‌کند، واریز خواهد شد. هرگونه تسویه حساب مربوط به وام‌های ادوار گذشته تاثیری در اولویت‌بندی و یا احراز شرایط دریافت وام ایجاد نخواهد کرد.

متقاضیانی که از تاریخ صدور حکم بازنشستگی آن‌ها کمتر از یک سال گذشته، مجاز به ثبت‌نام نیستند. وراث ذکوری که تا سه سال آینده از لیست وظیفه‌بگیری حذف می‌شوند، مجاز به ثبت‌نام نیستند. متقاضیانی که حکم ترمیم سال جاری برای آنان صادر نشده است، مجاز به ثبت‌نام نیستند.

فقط یکی از وراث وظیفه‌بگیر با رضایت سایر وراث وظیفه‌بگیر می‌تواند از وام استفاده کند لذا سایر وراث می‌بایست پس از ورود به لینک «سامانه تعهد وراث» و تکمیل آن، رضایت خود را از دریافت وام توسط متقاضی اعلام کنند. لازم به ذکر است جهت تکمیل مشخصات در سامانه تعهد وراث برای وظیفه‌بگیران بیش از یک نفر الزامی است. تنها در صورت تکمیل و تایید مشخصات در سامانه تعهد وراث درخواست ثبت‌نام کننده در لیست متقاضیان وام ضروری قرار خواهد گرفت.

درخصوص تعهد وراث صغیر و محجور، تنها از طریق سامانه مدیریت‌های استانی و با ارائه مستندات (قیم نامه، حکم سرپرستی صادره توسط دادگستری جمهوری اسلامی ایران) قابل تائید است.

 

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    Markets

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها