تصمیم جدید دولت درباره سهمیه بنزین یارانه ای| اختصاص بنزین به کارت ملی منتفی شد؟

کد خبر: 1249195

در جلسه امروز مجلس، بندی از لایحه برنامه هفتم توسعه که شائبه اختصاص بنزین به جای خودرو به کارت ملی افراد را ایجاد می‌کرد، از لایحه حذف شد.

تصمیم جدید دولت درباره سهمیه بنزین یارانه ای| اختصاص بنزین به کارت ملی منتفی شد؟

نمایندگان در جریان بررسی لایحه برنامه هفتم توسعه، بند مربوط به اختصاص بنزین به جای خودرو به کارت ملی افراد را حذف کردند.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (سه شنبه ۱۸ مهر ماه) و در جریان ادامه بررسی گزارش کمیسیون تلفیق لایحه برنامه هفتم توسعه، یکی از تبصره‌های بند «پ» ماده ۴۶ این لایحه را حذف کردند.

در تبصره این بند آمده بود: در مورد انرژی مصرفی خودروهای سواری شخصی به میزان صرفه‌جویی انجام شده توسط هر کد ملی مالک خودرو نسبت به خط مرجعی که در آئین‌نامه تعیین می‌شود، گواهی صرفه‌جویی انرژی برای مالک خودرو صادر خواهد شد.

محسن زنگنه، سخنگوی کمیسیون تلفیق در توضیح مصوبه کمیسیون، گفت: درباره این تبصره قبلاً نیز کمیسیون تلفیق به رئیس مجلس شورای اسلامی نامه زده و خواستار حذف این تبصره شده است، چرا که دارای ابهام است و قابل اجرا نیست.

در ادامه محمدباقر قالیباف، توضیح داد: از آنجایی که این تبصره به بحث خودرو بازمی‌گردد و مربوط به این بند از لایحه نیست و کمیسیون نیز به صورت مکتوب درخواست حذف را داده است، این تبصره حذف می‌شود./ مهر

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    Markets

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها