خبر خوش برای متقاضیان وام | پرداخت وام 300 میلیون تومانی با سود 4 درصد برای کار در منزل

کد خبر: 1252699

وزیر اقتصاد از افزایش وام اشتغال مددجویان کمیته امداد به ۳۰۰ میلیون تومان، خبر داد.

خبر خوش برای متقاضیان وام | پرداخت وام 300 میلیون تومانی با سود 4 درصد برای کار در منزل

وزیر اقتصاد از افزایش وام اشتغال مددجویان کمیته امداد به ۳۰۰ میلیون تومان، خبر داد.

وزیر اقتصاد درباره درخواست کمیته امداد برای افزایش سقف تسهیلات اشتغالزایی اعضای این کمیته از ۱۵۰ میلیون به ۲۰۰ میلیون تومان گفت: افزایش این تسهیلات به ۳۰۰ میلیون تومان را در شورای پول و اعتبار مطرح می‌کنیم.

احسان خاندوزی در نشست تقدیر از یاوران اشتغال و خودکفایی، اظهارکرد: نرخ بیکاری بهار امسال به ۸.۲ درصد رسیده بود که در تابستان بازهم کاهش یافت؛ چنین رقمی همزمان با افزایش نرخ مشارکت در سال‌های قبل نداشتیم و این همسویی خیلی امیدوارکننده است.

وی گفت: سیاست‌های ناظر بر ایجاد رونق در عرصه کلان اقتصادی، سیاست‌های تسهیل کسب و کار‌ها و سیاست‌های تحریک اشتغال و تامین مالی کاریابی و… از مهم‌ترین سیاست‌هایی است که موجب کاهش نرخ بیکاری و افزایش مشارکت می‌شود.

وزیر اقتصاد با اشاره به اینکه بیش از ۹۰ درصد تسهیلات پرداختی کمیته امداد با نظارت‌های پسینی به هدف رسیده است، افزود: به جهت کمیت نیز تلاش دولت و مجموعه دستگاه‌های مالی این بوده که تعداد واحد‌هایی که تامین مالی شده‌اند را افزایش دهند.

خاندوزی ادامه داد: اراده و خواست جدی دولت و رئیس‌جمهوری این است که از ظرفیت تمام نهاد‌های تخصصی و واسط استفاده کنند؛ البته با وضع مطلوب خیلی فاصله داریم، ولی نسبت به چند سال قبل وضعیت خیلی بهتری داریم و آینده روشنی پیش رو داریم.

وی گفت: در خصوص صندوق ضمانت نیز باید آمار عملکرد بانک‌ها افزایش یابد تا سخت‌گیری‌ها در خصوص ضمانت و وثایق کاهش یابد.

خاندوزی درباره درخواست کمیته امداد برای افزایش سقف تسهیلات اشتغالزایی اعضای این کمیته از ۱۵۰ میلیون به ۲۰۰ میلیون تومان تصریح کرد: حتما موافق افزایش سقف تسهیلات اشتغالزایی هستیم و به رئیس کل بانک مرکزی هم می‌گوییم تا ۳۰۰ میلیون تومان را هم افزایش دهند. این موضوع را در شورای پول و اعتبار مطرح می‌کنیم.

درخواست کمیته امداد از خاندوزی؛ وام اشتغال کمیته امداد ۲۰۰ میلیون شود

بختیاری رئیس کمیته امداد در این نشست گفت: در جامعه اسلامی تکدی گری باید مغضوب باشد؛ باید بستر کار فراهم شود تا عده‌ای مشمول این مغضوبات قرار نگیرند.

وی ضمن تقدیر از بانک‌ها به عنوان یاوران اشتغال کمیته امداد گفت: ۸۶ درصد تسهیلات مربوط به اشتغال کمیته امداد در سال قبل جذب شد؛ با راه‌اندازی صندوق ضمانت اشتغال نیز تسهیل‌گری در پرداخت تسهیلات به اعضای کمیته امداد انجام شده است.

او با اشاره به اینکه بالای ۹۲ درصد اشتغالزایی کمیته امداد به هدف رسیده است، تصریح کرد: الان وام اشتغالزایی ۱۵۰ میلیون تومان برای اعضای کمیته امداد خیلی جوابگو نیست و استدعا داریم این عدد در شورای پول و اعتبار حداقل به ۲۰۰ میلیون تومان برسد؛ البته رقم ۳۰۰ میلیونی تسهیلات قرض‌الحسنه هم محفوظ باشد.

بختیاری از بانک‌ها و وزارت اقتصاد خواست تا تسهیلات اشتغال به کمیته امداد را هم در کنار تسهیلات ازدواج و فرزندآوری در اولویت قرار دهند.

شرایط دریافت وام 300 میلیون تومانی بانک توسعه تعاون با سود 4 درصد

مشتریان بانک توسعه تعاون که قصد ایجاد مشاغل خانگی دارند یا تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی هستند، این امکان را دارند تا برای طرح تسهیلاتی «مائده» بانک توسعه تعاون درخواست بدهند. سقف این وام 300 میلیون تومان است.

به نقل از رده، وام 300 میلیون تومانی به افرادی تعلق می‌گیرد که نامه سازمان بهزیستی و کمیته امداد را به یکی از شعب بانک ارائه بدهند و در یکی از آن‌ها سپرده قرض الحسنه داشته باشند. مدت زمان خواب سپرده برای دریافت این تسهیلات بین سه تا شش ماه عنوان شده است. افرادی که خواهان این وام هستند باید ضامن رسمی و اعتبار شغلی داشته باشند. حداکثر مدت زمان بازپرداخت اقساط این وام به 48 ماه می‌رسد. این تسهیلات قرض الحسنه بوده و تنها به آن کارمزد چهار درصدی تعلق می‌گیرد.

با توجه به مبلغ وام، کارمزد اعلام شده و مدت زمان بازپرداخت، میزان هر قسط 6 میلیون و 773 هزار و 716 تومان است. کل سود تسهیلات به 25 میلیون و 138 هزار و 387 تومان می‌رسد. جمع رقم وام و سود آن نیز 325 میلیون و 238 هزار و 387 تومان خواهد بود.

برخی از اهداف بانک توسعه تعاون و دستاوردهای این مجموعه را بشناسید

بانک توسعه تعاون با هدف تشویق و تقویت اشخاص حقیقی و حقوقی برای سرمایه گذاری به شکل تعاونی و نوآوری و ابداع در زمینه نهادسازی مالی تعاونی و توسعه فرآیندهای شغلی و حرفه‌ای، کمک به حضور فعال و ایفای نقش موثر تعاونی‌ها در بورس، بازار سرمایه و دیگر بازارهای بین المللی و … شکل گرفت.

این بانک در طی سال‌های فعالیت خود توانسته جایزه هفدهمین جشنواره ملی انتشارات روابط عمومی، تندیس مسئولیت اجتماعی 1400 و … را به دست آورد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    Markets

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها