بازنشستگان گوش به زنگ باشید | از خانه آنلاین وام بازنشستگان را ثبت نام کنید

کد خبر: 1254332

سلمان ذاکر گفت: صندوق فولاد می‌تواند پس از اطلاع از دیدگاه‌های بازنشستگان، برای رفاه حال آنان برنامه ریزی کند.

بازنشستگان گوش به زنگ باشید | از خانه آنلاین وام بازنشستگان را ثبت نام کنید

به گزارش ایلنا، سید سلمان ذاکر (نماینده مردم ارومیه و عضو کمیسیون اجتماعی مجلس) با اشاره به اینکه بازنشستگان حقوق ثابتی دارند، گفت: لازم است تسهیلاتی برای تامین نیازهای ضروری آنان تعریف شود.

وی با اعلام اینکه وام ۲۰ میلیون تومانی برای رفع مشکلات غیر قابل پیش بینی بازنشستگان می‌تواند کارگشا باشد گفت: نکته مهم آن است که بازنشسته بتواند اقساط وام را پرداخت کند که به نظر می‌رسد برای بازنشسته پرداخت اقساط برای وام بیشتر امکان پذیر نیست.

شگفتانه دولت به حساب سهام عدالتی ها | واریز سود سهام عدالت دوبرابری دور جدید از امروز

نماینده ارومیه در مجلس  با تقدیر و تشکر از رایزنی صندوق بازنشستگی فولاد با بانک‌ها برای دریافت تسهیلات برای بازنشستگان گفت: بانک‌ها با چالش وثیقه روبرو هستند و در بسیاری از موارد به دلیل نبود وثیقه‌ها معتبر، از پرداخت تسهیلات خودداری می‌کنند، بنابراین وقتی صندوق بازنشستگی فولاد این تعامل را با بانک‌ها برقرار می‌کند که اقساط از حقوق بازنشسته کم شود، گام بزرگی برداشته شده است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در ادامه گفت: اگر بازنشسته وام سنگینی بگیرد و اقساط بالاتری را بپردازد، ناچار می‌شود سفره خود را کمرنگ‌تر کند که این امر به زیان زندگی و البته سلامت او تمام می‌شود.

وی با اعلام اینکه صندوق بازنشستگی فولاد به عنوان نماینده بازنشستگان فولاد، در زمینه خواسته‌های بازنشستگان فعالیت می‌کند گفت: صندوق فولاد می‌تواند پس از اطلاع از دیدگاه‌های بازنشستگان، برای رفاه حال آنان برنامه‌ریزی کند./ ایلنا

 زمان ثبت نام وام بازنشستگان اعلام شد

تاریخ ثبت‌نام جدید مرحله پنجم وام ۲۰ میلیون تومانی بازنشستگان تامین اجتماعی اعلام شد.

علی دهقان‌کیا؛ رئیس کانون بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی تهران با اشاره به فرایند ثبت‌نام و پرداخت وام بازنشستگان این سازمان اظهار کرد: تاکنون 4 مرحله از وام 20 میلیون تومانی به بازنشستگان تامین اجتماعی پرداخت شده است.

وی با اشاره به مرحله پنجم وام قرض‌الحسنه 20 میلیون تومانی بازنشستگان تصریح کرد: بر اساس اعلام سازمان تامین اجتماعی در بازه زمانی بیستم تا سی‌ام آبان ماه فرایند ثبت‌نام به دو روش از طریق سایت کانون بازنشستگان و سایت سازمان تامین اجتماعی انجام می‌پذیرد و بازنشستگان متقاضی وام می‌توانند به صورت غیرحضوری به دو سایت اشاره شده مراجعه و فرآیند ثبت‌نام را انجام بدهند.

رئیس کانون بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی تهران ادامه داد: پس از بازه زمانی اشاره شده به مدت 15 روز مدارک متقاضیان مورد بررسی و وام به حساب افراد واریز می‌شود.

دهقان‌کیا در پاسخ به این پرسش که آیا در سال آینده وام قرض‌الحسنه بازنشستگان افزایش خواهد یافت یا خیر گفت: احتمال افزایش این وام بسیار زیاد است چرا که شرایط اقتصادی و وضعیت زندگی سخت‌تر از گذشته شده و به همین جهت احتمال افزایش وام بازنشستگان زیاد است.

وی با بیان اینکه سازمان تامین اجتماعی بنا دارد امسال به 400 هزار بازنشسته وام 20 میلیونی پرداخت کند، گفت: تا امروز حدود 160 هزار نفر از بازنشستگان در کل کشور و حدود 19 هزار نفر از بازنشستگان در تهران وام 20 میلیون تومانی خود را دریافت کرده‌اند.

رئیس کانون بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی تهران همچنین درخصوص اعزام بازنشستگان به مشهد مقدس اظهار کرد: طی برنامه‌ریزی اعلام شده از سوی این سازمان، امسال 100 هزار نفر به سفر زیارتی مشهد اعزام می‌شوند که البته با توجه به محدودیت‌های اسکان، شاید این آمار تا پایان سال محقق نشود و کمتر از 50 درصد از بازنشستگان بتوانند به این سفر اعزام بشوند مگر اینکه تمهیداتی برای افزایش هتل‌های اسکان از سوی مسئولان تامین اجتماعی در نظر گرفته شود./ جماران

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    Markets

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها