نوسان سکه در کانال ۲۹ میلیونی | قیمت سکه طرح قدیم ۱۰۰ هزار تومان گران شد

کد خبر: 1254339

قیمت هر قطعه سکه بهار آزادی طرح جدید امروز (یکشنبه، ۱۴ آبان ۱۴۰۲) در بازار تهران، ۲۹ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان معامله شد که در مقایسه با روز گذشته ۵۰ هزار تومان کاهش یافت.

نوسان سکه در کانال ۲۹ میلیونی | قیمت سکه طرح قدیم ۱۰۰ هزار تومان گران شد

 قیمت هر قطعه سکه بهار آزادی طرح جدید امروز (یکشنبه، ۱۴ آبان ۱۴۰۲) در بازار تهران، ۲۹ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان معامله شد که در مقایسه با روز گذشته ۵۰ هزار تومان کاهش یافت.

به گزارش ایرنا، هر قطعه سکه بهار آزادی طرح جدید امروز بر اساس نرخ اعلامی اتحادیه صنف فروشندگان و سازندگان طلا، جواهر، نقره و سکه تهران، ۲۹ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان معامله شد.

سکه بهار آزادی طرح قدیم با ۱۰۰ هزار تومان افزایش قیمت در مقایسه با روز کاری گذشته، ۲۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان داد و ستد شد.

امروز نیم‌سکه ۱۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، ربع سکه ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و سکه گرمی نیز با نرخ پنج میلیون و ۸۰۰ هزار تومان معامله شد.

هر گرم طلای ۱۸ عیار امروز در بازار طلای تهران ۲ میلیون و ۴۸۴ هزار تومان داد و ستد شد.

بهای هر اُنس طلا نیز در روز جاری در بازارهای جهانی یک‌هزار و ۹۹۳ دلار است.

قیمت انواع طلا و سکه در بازار

قیمت طلای ۱۸ عیار هر گرم ۲ میلیون و ۴۸۱ هزار تومان و قیمت سکه طرح جدید ۲۹ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان اعلام شد.

به گزارش همشهری آنلاین، امروز یکشنبه ۱۴ آبان تا لحظه تنظیم این خبر بر اساس نرخ اعلامی اتحادیه صنف فروشندگان و سازندگان طلا، جواهر، نقره و سکه تهران، قیمت طلای ۱۸ عیار هر گرم ۲ میلیون و ۴۸۱ تومان، قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح قدیم ۲۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان، قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید نیز ۲۹ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان است.

قیمت نیم‌سکه بهار آزادی ۱۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، ربع سکه بهار آزادی ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و سکه یک‌ گرمی ۵ میلیون و ۸۰۰ تومان تعیین شده است.

 

محصول نرخ (تومان)
سکه تمام طرح جدید ۲۹ میلیون و ۴۰۰ هزار
سکه تمام طرح قدیم ۲۵ میلیون و ۶۰۰ هزار
نیم سکه بهار آزادی ۱۵ میلیون و ۵۰۰ هزار
ربع سکه بهار آزادی ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار
سکه یک گرمی ۵ میلیون و ۸۰۰
طلای ۱۸ عیار ۲ میلیون و ۴۸۱ هزار

طلای دست دوم بلای جان تولید کنندگان

رئیس سابق اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: درصورتی‌که طلای دست‌دوم خریدوفروش شود، تولیدکنندگان طلا با مشکل مواجه می‌شوند. رئیس سابق اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: درصورتی‌که طلای دست‌دوم خریدوفروش شود، تولیدکنندگان طلا با مشکل مواجه می‌شوند.

خرید و فروش طلا و در کل بازار طلا و جواهر با توجه به شرایط اقتصادی و تورمی که وجود دارد مدتی است که در رکود به سر می برد و نوسان های ارزی نیز بازار را مستاصل کرده است. از سویی مردم برای آنکه هزینه های کمتری برای خرید طلا پرداخت کنند رو به خرید طلای دست دوم آورده اند.

ابراهیم محمدولی، رئیس سابق اتحادیه طلا و جواهر تهران در گفت‌وگو با تیتر کوتاه درباره وضعیت بازار طلا بیان کرد: بی‌شک هر گونه نگاه و رفتار سیاسی و غیرسیاسی یا حتی اقتصادی همچنین بهره بانکی کشورها در کل دنیا به‌سرعت بر بحث قیمت طلا و انس جهانی آن تأثیر خواهد گذاشت. طبیعی است در صورت ایجاد تنش میان کشورها مکمل آن بوده و تأثیرگذار است؛ بنابراین قیمت طلا و سکه داخل کشور هم همانند دیگر کشورها متأثر و دچار نوسان می‌شود این نوسان در برخی موارد افزایشی و در برخی دیگر کاهش خواهد بود. موضوع اختلاف روزهای کاری میان بازارهای جهانی و کشورمان هم بی‌تأثیر بر قیمت نیست؛ چراکه به‌نوعی هم بیش از دو روز است.

 وی افزود: روزهای پایانی هفته (پنجشنبه و جمعه) در ایران تعطیلات ۶۰-۷۰ درصدی را در اقتصاد شاهد هستیم از طرف دیگر بازارهای جهانی شنبه و یکشنبه تعطیل است. در نتیجه ارتباط از نظر دادوستد اقتصادی به حداقل می‌رسد، حتی ۲ روز هم بیشتر است که تأثیراتی را دارد مسئولان هم برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام دهند تا وقفه‌ای زیادی رخ ندهد. تأثیرات ۱۰۰ درصدی ندارد؛ اما بی‌تأثیر هم نیست.

 این فعال بازار طلا در پایان عنوان کرد: در بحث طلای دست‌دوم بسیار عنوان شده که به چند دلیل برای خرید و سرمایه‌گذاری توصیه نمی‌شود. ابتدا اینکه مطابق گفته رهبری باید از تولید حمایت شود. درصورتی‌که طلای دست‌دوم خریدوفروش شود به‌نوعی تولیدکنندگان طلا با مشکل مواجه می‌شوند. در بحث طلای دست‌دوم نه اینکه در تمام موارد یا ۱۰۰ درصد مطلق مشکلات و اتفاقات ناگوار رخ می‌دهد، چراکه در هر صنف احتمال حضور فعالان کم‌تجربه و یا متقلب وجود دارد. طلا هم کالایی است به جز فعالان در این حوزه اطلاعاتی فنی لازم را ندارند. این حوزه مانند دیگر کالاهای مصرفی نیست که عامه مردم با یک نگاه متوجه دست‌دوم و نو بودن آن شوند. پس باتوجه‌به اینکه افراد اطلاعات کافی برای تشخصی طلا ندارند به سمت خرید طلای دست‌دوم نروند. طلاهای نو در ویترین فروشگاه‌ها وجود دارد و افراد می‌توانند خرید و استفاده کنند. در صورت بروز اتفاقات ناگوار قابل‌رصد و پیگیری است.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    Markets

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها