سرقت ۴ میلیون بشکه نفت ایران توسط آمریکا

کد خبر: 1255866

اداره اطلاعات انرژی آمریکا: کل نفت سرقتی ایران توسط آمریکا به بهانه تحریم‌ها از سال ۲۰۲۰ به بیش از ۴ میلیون بشکه رسیده است.

سرقت ۴ میلیون بشکه نفت ایران توسط آمریکا

اداره اطلاعات انرژی آمریکا وابسته به وزارت انرژی این کشور از واردات 447 هزار بشکه نفت ایران توسط این کشور در هشتمین ماه سال جاری میلادی خبر داده که معادل حدود 15 هزار بشکه در روز است.

ایران تا پیش از پیروزی انقلاب اسلامی یکی از تامین کنندگان بزرگ نفت مورد نیاز آمریکا بود اما پس از سرنگونی رژیم شاه و قطع روابط دو کشور واردات نفت ایران توسط آمریکا متوقف شد.

به گفته کارشناسان رقم 447 هزار بشکه نفت وارداتی آمریکا از ایران در ماه اوت 2023 مربوط به نفت دزدی این کشور از محموله‌های صادراتی نفت ایران است که به بهانه تحریم‌ها توقیف شده است.

آمارهای وزارت انرژی آمریکا نشان می دهد این کشور 4 محموله نفت یا فرآورده نفتی ایران از سال 2020 را به بهانه تحریم ها تصاحب کرده است. این کشور علاوه بر توقیف محموله 447 هزار بشکه ای در اوت امسال در اکنبر 2020 نیز محموله 1 میلیون و 111 هزار بشکه ای، در مارس 2021 محموله 2 میلیون و 33 هزار بشکه ای و در ژانویه 2022 محموله 507 هزار بشکه ای نفت ایران را توقیف کرده بود.

بر این اساس کل نفت یا فرآورده نفتی سرقتی آمریکا از ایران به اذعان وزارت انرژی این کشور 4 میلیون و 98 هزار بشکه بوده که با قیمت 85 دلاری نفت بالغ بر 350  میلیون دلار می شود.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    Markets

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها