بارندگی‌های سیل‌آسا در ایلام/ لغو پروازهای نوبت صبح فرودگاه ایلام

کد خبر: 1257230

مدیرکل پیشگیری از بحران استانداری ایلام به دنبال بارندگی‌ای سیل‌آسا از غیرحضوری شدن تمامی کلاس های مدارس و دانشجویان در نوبت صبح این استان خبر داد.

 بارندگی‌های سیل‌آسا در ایلام/ لغو پروازهای نوبت صبح فرودگاه ایلام

مجید بیگلریان صبح امروز، اظهار داشت: براساس اطلاعیه ستاد بحران و مدیریت آموزش پرورش استان و با توجه به شدت بارندگی تمامی مدارس و دانشگاه‌ها در سراسر استان غیرحضوری و در بستر شاد برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه وضعیت شیفت عصر در اطلاعیه‌های بعدی متعاقبا اعلام خواهد شد، گفت: بارش شدید باران همراه با رگبار و رعد برق از دیشب همه نواحی استان را دربر گرفته است.

به گزارش تسنیم، بارندگی از شب گذشته آغاز شده و هواشناسی استان برای همه مناطق استان هشدار نارنجی و برای نواحی جنوب و جنوب نیز هشدار قرمز صادر کرده است.

پروازهای نوبت صبح فرودگاه ایلام لغو شد

وحید فروغی‌زاده در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم در ایلام از لغو پروازهای صبح فرودگاه ایلام به علت پایین بودن دید افقی خبر داد و اظهار داشت: پروازهای نوبت بعد از ظهر این فرودگاه هم در صورت ادامه این وضعیت به احتمال زیاد لغو خواهد شد.

مدیر فرودگاه شهدای ایلام تاکید کرد: مسافران قبل از عزیمت به فرودگاه شهدای ایلام حتما با اطلاعات پرواز یا شماره 199 یا تلفن مستقیم 0843236800 تماس بگیرند.

رهاسازی آب از سد دویرج دهلران

لطیف صادقی شامگاه یکشنبه در نشست ستاد بحران شهرستان دهلران، اظهار داشت: با توجه به هشدار سطح قرمز شماره 2 اداره کل هواشناسی استان ایلام در خصوص تقویت سامانه بارشی در نیمه جنوبی استان به ویژه جنوب شرق از اوایل وقت فردا دوشنبه تا اواخر سه‌شنبه این هفته اعضای ستاد بحران و دستگاه‌های خدمات‌رسان باید در آمادگی کامل باشد و با بهره‌گیری از همه ظرفیت‌ها و امکانات در صورت نیاز خدمات‌رسانی لازم را انجام دهند.

وی احتمال خسارات ناشی از این سطح هشدار حتمی دانست و افزود: در سطح نارنجی میزان بارش بین 30 تا 70 میلیمتر است که در سطح قرمز بالای 100 میلیمتر بارش پیش‌بینی می‌شود.

فرماندار ویژه دهلران عمده بارش‌ها و جهت غالب هشدار سطح قرمز را جنوب شرق و شرق شهرستان ذکر کرد و گفت: به جد توصیه می‌شود عشایر از سکونت در محل رودخانه و سیلاب‌ها خودداری کنند.

صادقی بر تشدید ضرورت اطلاع‌رسانی به مردم، کشاورزان، دامداران و عشایر در خصوص بارش‌ها تاکید کرد و یادآور شد: شهرداران در خصوص لایروبی مسیل‌ها و راهداری در خصوص آمادگی اکیپ‌های راهداری و استقرار در محل‌های مورد نیاز اقدامات لازم را انجام دهند و بخشداران، شهرداران و دهیاران نیز تدابیر لازم را در دستور کار قرار دهند.

وی با اشاره به آبگرفتگی معابر، سیلابی شدن مسیل‌ها و طغیان رودخانه‌ها، خطر اصابت صاعقه، ریزش جاده‌ای و احتمال تخریب جاده‌ها و پل‌ها، شکستن سازه‌های سبک و شاخ برگ درختان، گفت: تحکیم انوای سازه‌های سبک، خودداری عشایر از استقرار در حریم مسیل‌ها و خشک رودها، خودداری از صعود به ارتفاعات، استقرار دام‌ها در مکان‌های سرپوشیده و امن و خاموش کردن کلیه سیستم‌های هواده در هنگام وقوع رگبار و رعدو برق در استخرهای پرورش آبزیان از مهمترین توصیه‌ها به ستاد بحران شهرستان است.

فرماندار دهلران همچنین از شرکت‌های فعال منطقه هم خواست در صورت نیاز وسایل و امکانات خود را در اختیار ستاد بحران شهرستان قرار دهند.

وی تاکید کرد: برای ایمنی و اطمینان خاطر از افزایش حجم سیلاب از ساعاتی پیش رهاسازی آب پشت سد دویرج که از ارتفاعات آبدانان سرچشمه می‌گیرد به میزان 10 متر مکعب بر ثانیه تا اطلاع ثانوی آغاز شده است.

تسنیم

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    Markets

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها