یارانه معیشتی | استعلام یارانه معیشتی با کد ملی | یارانه معیشتی کی واریز میشود

واریز یارانه معیشتی 4/620/000 تومانی برای این دهک ها | یارانه کدام خانوارها 40 درصد زیاد شد ؟

کد خبر: 1261587

جزئیات جدید واریز یارانه معیشتی جدید

واریز یارانه معیشتی 4/620/000 تومانی برای این دهک ها | یارانه کدام خانوارها 40 درصد زیاد شد ؟

خبرنگار شکیبا بقال زاده: یارانه معیشتی جدید دولت رئیسی برای اولین بار از اردیبهشت سال 1401 پرداخت شد. با توجه به افزایش قیمت‌ها، دولت سیزدهم برای جبران رفاه از دست رفته خانوار و کمک به معیشت آن‌ها اقدام به افزایش یارانه معیشتی کرده است. با افزایش یارانه معیشتی سه دهک پایین درآمدی توسط دولت به هر نفر ۴۰۰ هزار تومان، قدرت خرید دهک اول درآمدی روستاییان (فقیرترین دهک) ۲.۵ برابر می‌شود.

پس از واریز دو مرحله یارانه نقدی ۳۰۰ و ۴۰۰ هزار تومانی به حساب سرپرستان خانوار، برخی از اعضای اقتصادی دولت احتمال تبدیل آن به کالابرگ الکترونیکی را مطرح کردند. آخرین اخبار درباره یارانه معیشتی را با هم در سایت فردا میخوانیم.

فریده باغ‌علیشاهی درخصوص پرداخت مابه‌التفاوت معوقات حق‌پرستاری و یارانه مراکز روزانه و شبانه، اظهار کرد: در ماده ۱۰ قانون جامع حمایت از حقوق معلولان مصوب سال ۱۳۸۳، مصوب شده بود میزان کمک هزینه پرداختی سازمان به مراکز غیردولتی توانبخشی بابت نگهداری خدمات توانبخشی، آموزشی و... افراد دارای معلولیت در هر سال تعیین و قبل از خرداد ماه هر سال به تصویب هیئت وزیران برسد. همچنین بر اساس ماده ۷ قانون حمایت از حقوق معلولان مصوب ۱۳۹۶، با بررسی کارشناسی و منطبق با میزان اعتبار مصوب قانون بودجه، سرانه حق پرستاری و یارانه پرداختی مراکز در هر سال تعیین و مصوب می‌شود.

وی افزود: در همین راستا در سال ۱۴۰۱ با افزایش سرانه به میزان ۵۰ درصد برای حق پرستاری و یارانه مراکز شبانه و ۳۵ درصد برای مراکز روزانه، ۱۲ ماه بر اساس نرخ مصوب پرداخت شد و همچنین در سال ۱۴۰۰ نیز بر اساس نرخ مصوب، پرداخت ۱۲ ماه تحقق یافت.

مدیرکل برنامه‌ریزی و نظارت بر مراکز توانبخشی مراقبتی سازمان بهزیستی با اشاره به میزان حق پرستاری و یارانه مراکز شبانه و روزانه یادآور شد: جلسات بررسی و تعیین کمک هزینه مراکز غیردولتی و حق پرستاری از ابتدای سال در دستور کار سازمان بهزیستی کشور با همکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سازمان برنامه و بودجه و انجمن صنفی مراکز غیردولتی توانبخشی بوده است.

باغ‌علیشاهی یادآور شد: پس از ابلاغ قانون بودجه ۱۴۰۲، بر اساس اعتبارات مصوب، سرانه با افزایش ۴۰ درصد نسبت به سال گذشته تعیین و در خرداد ماه سال جاری توسط هیئت وزیران مصوب شد. پرداخت حق‌پرستاری و کمک‌هزینه مراکز غیردولتی توانبخشی از خردادماه تاکنون بر اساس مصوبه ۱۴۰۲ بوده است؛ به‌گونه‌ای که افراد دارای آسیب نخاعی و افراد دارای معلولیت شدید و خیلی شدید از حمایت حق پرستاری به مبلغ ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان، هر توانخواه نیازمند مقیم در مراکز شبانه‌روزی توانبخشی، بر اساس درجه ارزشیابی مرکز، ماهانه معادل سه میلیون و ۷۸۰ هزار تا چهار میلیون و ۲۰۰ هزار تومان برای گروه هدف دارای خانواده، چهار میلیون و ۶۲۰ هزار تومان تا پنج میلیون و ۴۰ هزار تومان برای افراد مجهول الهویه و فاقد سرپرست پرداخت می‌شود.

وی گفت: همچنین هر توانخواه نیازمند در مرکز روزانه آموزشی توانبخشی معادل ۲ میلیون و ۲۷۰ هزار تا ۲ میلیون و ۵۶۰ هزار تومان و فرد دارای اختلال طیف اتیسم در مراکز روزانه از کمک هزینه ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان بهره‌مند خواهند شد. برای افراد بهره‌مند از خدمات تخصصی توانبخشی در منزل، کمک هزینه به مبلغ یک میلیون و ۲۲ هزار تومان و برای افراد برخوردار از خدمات مراقبت در منزل، کمک هزینه به مبلغ دو میلیون و ۱۰۰ هزار تومان در نظر گرفته شده است.

مدیرکل برنامه‌ریزی و نظارت بر مراکز توانبخشی مراقبتی سازمان بهزیستی تصریح کرد: در صورت تخصیص صد درصد اعتبارات مصوب قانون بودجه از سوی سازمان برنامه و بودجه، مابه‌التفاوت دو ماهه اول پرداخت خواهد شد.

یارانه معیشتی

مبلغ یارانه معیشتی برای هر نفر

براساس اعلام رسمی سازمان بهزیستی، حق پرستاری خانواده‌محور آبان ماه ۱۴۰۲ معلولان جسمی حرکتی شدید و خیلی شدید و معلولان ذهنی تحت پوشش سازمان بهزیستی به مبلغ: ۲/۱۰۰/۰۰۰ تومان به حساب کارت بانک رفاه این عزیزان واریز گردید.

کانال معلولان بهزیستی در فضای مجازی در خبری اعلام کرد که: « مستمری آبان ماه ۱۴۰۲ مددجویان تحت پوشش بهزیستی به حساب کارت بانک رفاه این عزیزان واریز می‌شود»

براین اساس، مستمری یکنفره تحت پوشش بهزیستی کشور به مبلغ ۷۶۴/۴۰۰تومان، مبلغ مستمری خانوارهای ۲نفره ۱/۰۹۰/۰۰‌۰تومان، ۳نفره: ۱/۵۲۵/۰۰۰تومان، ۴نفره: ۱/۹۶۵/۶۰۰تومان، ۵نفره: ۲/۴۰۲/۴۰۰تومان با احتساب ۴۰ درصد افزایش نسبت به سال ۱۴۰۱ و ۲۰ درصد بیشتر در مقایسه با مردادماه ۱۴۰۲ یا همان ۵ ماهه ابتدایی سال جاری واریز می‌گردد.

درخصوص مستمری آبان‌ماه افراد تحت پوشش کمیته امداد نیز طبق اعلام رسمی روز ۳۰ آبان ۱۴۰۲ از طرف مرجع این نهاد پوششی، مبالغ یک‌نفره: ۷۷۰/۰۰۰ تومان، ۲نفره: ۱/۰۹۰/۰۰۰ تومان، ۳نفره: ۱/۵۲۵/۰۰۰ تومان، ۴نفره: ۱/۹۶۰/۰۰۰ تومان، ۵نفره: ۲/۴۱۰/۰۰۰ تومان به حساب کارت صندوق قرض الحسنه امداد ولایت این عزیزان واریز گردید.

منبع: ایسنا

۴

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    Markets

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها