حساب سهام عدالتی پرپول شد | مبلغ سود سهام عدالت چقدر شد؟

کد خبر: 1261902

رئیس سازمان بورس از واریز مرحله اول سود ۷۳۶ هزار و ۱.۳۸۵ میلیون تومانی سهام عدالت به حساب ۴۵ میلیون سهامدار خبر داد که فردا انجام خواهد شد.

حساب سهام عدالتی پرپول شد | مبلغ سود سهام عدالت چقدر شد؟

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، مجید عشقی از واریز مرحله اول سود سهام عدالت از فردا، پنجشنبه 23 آذر خبر داد و گفت: در این مرحله برای 45 میلیون سهامدار عدالت که شماره شبای معتبر دارند متناسب با دارایی، سود سهام به حساب واریز می‌شود.

وی افزود: عمده افراد که سهام 532 هزار تومانی دارند، سود 736 هزار تومانی دریافت می کنند. برای افراد دارای سهام یک میلیون تومانی نیز در این مرحله 1.385 میلیون تومان سود واریز می شود.

عشقی ادامه داد: سود وراث متوفیان سهام عدالت که تعیین تکلیف شدند نیز به‌ همراه سود سهامداران عدالت به حساب وراث واریز می شود. زمان واریز سود برخی شرکت‌ها هنوز فرا نرسیده که تا پایان سال به‌همراه سود شرکت‌های غیربورسی به حساب سهامداران واریز خواهد شد.

مرحله اول سود سهام عدالت به حساب سهامداران واریز می‌شود

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: واریز مرحله نخست سود سهام عدالت سال مالی منتهی به ۲۹ اسفندماه ۱۴۰۱ شرکت‌های سرمایه‌پذیر، به حساب سهامداران عدالت از امروز (پنجشنبه ۲۳ آذرماه) آغاز می‌شود.

به گزارش ایرنا از سازمان بورس، مجید عشقی با بیان اینکه بر اساس مصوبه شورای عالی بورس و اوراق بهادار، سود سهام عدالت مربوط به سال مالی منتهی به ۲۹ اسفندماه ۱۴۰۱ شرکت‌های سرمایه‌پذیر، در دو مرحله به حساب دارندگان سهام عدالت واریز خواهد شد، افزود: پرداخت سود سهامداران مستقیم و غیرمستقیم سهام عدالت از فردا «پنجشنبه ۲۳ آذرماه» آغاز و به مدت ۴۸ ساعت به طول می‌انجامد.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار ادامه داد: شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه، اطلاعات سهامداران سهام عدالت را دیروز «سه شنبه» به بانک‌های عامل ارسال کرده تا فرایند واریز سود هر چه سریعتر عملیاتی شود.

وی با بیان اینکه مبلغ سود پرداختی در مرحله اول با توجه به میزان سبد سهام عدالت هر سهامدار متفاوت خواهد بود، گفت: دارندگان سبد سهام عدالت ۴۹۲ هزار تومانی مبلغ ۶۸۱ هزار تومان، ۵۳۲ هزار تومانی مبلغ ۷۳۶ هزار تومان و سبد سهام یک میلیون تومانی یک میلیون و ۳۸۵ هزار تومان سود دریافت خواهند کرد.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار تاکید کرد: البته مبالغ فوق به صورت علی‌الحساب است، و باقیمانده سود سهام عدالت پس از تکمیل واریزی شرکت‌های سرمایه‌پذیر تا پایان سال به حساب سهامداران واریز خواهد شد.

عشقی با قدردانی از شرکت‌هایی که سود سهام عدالت خود را در موعد مقرر پرداخت کردند، افزود: سازمان بورس و اوراق بهادار مکاتبات و مذاکرات لازم را برای دریافت کل سود سهام مشمولان سهام عدالت انجام خواهد داد، به طوری‌که امیدوارم بتوانیم تا پایان سال باقیمانده سود این گروه از سهامداران را دریافت و به حساب آنها واریز کنیم.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    Markets

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها