یارانه نقدی | یارانه نقدی جدید

فوری؛ خبر مهم درباره تغییر دهک‌بندی یارانه نقدی | یارانه چه کسانی دوبله می شود ؟

کد خبر: 1261935

سخنگوی سازمان هدفمندی یارانه‌ها گفت: دهک بندی ها تنها در صورت تغییر شرایط سرپرست خانوار مانند ازدواج تغییر می کند.

فوری؛ خبر مهم درباره تغییر دهک‌بندی یارانه نقدی | یارانه چه کسانی دوبله می شود ؟

خبرنگار شکیبا بقال زاده: سخنگوی سازمان هدفمندی یارانه‌ها گفت: دهک بندی ها تنها در صورت تغییر شرایط سرپرست خانوار مانند ازدواج تغییر می کند.

حسینی سخنگوی سازمان هدفمندی یارانه‌ها با اشاره به اینکه هیچ مشکلی در واریز یارانه‌ها وجود نداشته است، گفت: یارانه تمامی خانوارها واریز شده و مشکلی در رابطه با این موضوع وجود ندارد.

وی در رابطه با تماس‌های مردمی مبنی بر عدم واریز یارانه‌ها از سوی این سازمان اضافه کرد: تمامی افراد با مراجعه به پنجره دولت و سامانه رفاهی می‌توانند از وضعیت واریز یارانه خود مطلع شوند در غیر این صورت با چک کردن موجودی از حساب مربوطه امکان از واریز یا عدم واریز یارانه خود با خبر شوند.

سخنگوی سازمان هدفمندی یارانه اضافه کرد: در صورتی که تغییری در خانوارها یعنی ازدواج و مسائلی از این دست اتفاق نیفتاده باشد دهک بندی ها نیز تغییر نمی‌کنند و مردم نگرانی در این زمینه نداشته باشند.

حسینی در خاتمه با اشاره به شکایاتی مبنی بر پاسخگو نبودن سامانه‌های پیامکی و تلفن‌های گویا خاطر نشان کرد: سازمان هدفمندی یارانه‌ها هیچ سامانه پیامکی و تلفنی پرسش و پاسخ ندارد و این شماره‌ها مربوط به سازمان رفاه و تعاون اجتماعی هستند.

خبر مهم درباره رقم یارانه نقدی سال 1403

رییس سازمان هدفمندسازی یارانه ها گفت: در سازمان هدفمندی یارانه‌ها از ابتدای امسال تاکنون ۷۱ درصد منابع و حدود ۱۰۲ درصد مصارف را داشته‌ایم و این یعنی ۳۰ درصد انحراف و ۱۰۶ هزار میلیارد تومان ناترازی در منابع و مصارف وجود دارد.

رییس سازمان هدفمندسازی یارانه ها گفت: در سازمان هدفمندی یارانه‌ها از ابتدای امسال تاکنون ۷۱ درصد منابع و حدود ۱۰۲ درصد مصارف را داشته‌ایم و این یعنی ۳۰ درصد انحراف و ۱۰۶ هزار میلیارد تومان ناترازی در منابع و مصارف وجود دارد.

علی عسکری در همایش «اقتصاد ایران، اصلاح ساختارها و رفع ناترازی‌ها» اظهار کرد: در حوزه مالیات و یارانه بزرگترین معضل در کشور و حاکمیت، عدم دسترسی به اطلاعات و تقاطع اطلاعات در کشور است. باید تبادل اقتصادی برای نظام مالیاتی و شفافیت اقتصادی به عنوان یک اصل همواره در نظر گرفته شود.

وی افزود: ارزش افزوده یکی از پایه‌های مالیاتی است که به شفافیت اطلاعات کمک می‌کند. در سازمان هدفمندی یارانه‌ها از ابتدای امسال تاکنون ۷۱ درصد منابع و حدود ۱۰۲ درصد مصارف را داشته‌ایم و این یعنی ۳۰ درصد انحراف یعنی ۱۰۶ هزار میلیارد تومان ناترازی در منابع و مصارف وجود دارد؛ بنابراین ناترازی در اقتصاد یکی از ریشه‌های اصلی مصائب و مشکلات اقتصادی است.

رئیس سازمان هدفمند کردن یارانه‌ها بیان کرد: امروز در اقتصاد این فرهنگ حاکم را داریم که برای اصلاح، هیچکس همکاری نمی‌کند اما برای چیزی که از نو می‌خواهیم ایجاد کنیم همه هستند.

وی تاکید کرد: آنقدر ناترازی‌ها را در اقتصاد گسترده می‌کنیم که وقتی می‌خواهیم اصلاح انجام دهیم به بحران ختم می‌شود.

عسکری عنوان کرد: اگر سیاست‌ها را متناسب با شرایط اصلاح نکنیم و آن را عقب بیاندازیم و در ساختار بودجه تصمیمی برای اصلاح ناترازی نباشد، مشکلات همچنان پابرجا خواهد ماند.

خبر خوش درباره یارانه نقدی / قیمت ۱۶ قلم کالا دولتی شد

عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس گفت: یکی از راه‌کارهای حمایت معیشتی از مردم کالابرگ الکترونیکی است. مجلس این طرح را در دو بودجه گذشته پافشاری و تصویب کرد. دولت ابتدا به آماده نبودن زیر ساخت‌ها برای این مسئله نکته داشت، اما به تدریج زیر ساخت‌ها را آماده کرد که حالا این طرح شکل خود را گرفته است. گام اول این کالابرگ ۱۱ کالا پیاده شده که در کارت یارانه‌ای بود. یکی از دلایل عدم استقبال مردم  آشنا نبودن مردم با این روش بود. عامل دیگر نیز تفاوت قیمت نداشتن کالاهای موجود در کالابرگ با قیمت آزاد عنوان شد. ۱۱ قلم کالا به ۱۶ قلم  در طرح کالابرگ افزایش پیدا کرده و قیمت آن‌ها ثابت و دولتی است.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    Markets

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها