گران فروشی 7 هزار تومانی شیر | نرخ مصوب لبنیات اعلام شد/ گران‌تر نخرید

کد خبر: 1262973

وزارت جهاد کشاورزی آخرین نرخ مصوب محصولات لبنی را اعلام کرد و با گرانی فروشی و عدم عرضه محصولات تنظیم بازار توسط برخی صنایع لبنی برخورد کرد.

گران فروشی 7 هزار تومانی شیر | نرخ مصوب لبنیات اعلام شد/ گران‌تر نخرید

صنایع لبنی شیرخام را به‌صورت یارانه ای و با قیمت مصوب دریافت می‌کنند و از طرفی اجازه صادرات محصولات تولیدی با ماده اولیه یارانه ای به آنها داده شده است آنها نیز باید 4 محصول خود را با قیمت مصوب در بازار عرضه کنند.

بر اساس توافق انجام شده با انجمن صنایع لبنی 4 محصول آنها باید با قیمت مصوب به فروش برسد اما شاهد گران فروشی و عدم عرضه محصولات تنظیم بازاری توسط برخی از صنایع لبنی هستیم.

مدیرکل نظارت بر محصولات کشاورزی و فرآورده‌های دامی سازمان حمایت در مهر ماه به این صنایع هشدار داد و گفت: از آنجا که تاثیر افزایش قیمت مصوب شیر خام و سایر هزینه‌های تولید قبلاً در قیمت این محصولات لحاظ و از سوی واحدهای تولیدی اعمال شده است لذا هرگونه افزایش مجدد قیمت‌ها فاقد وجاهت است.

بنابر این گزارش به تازگی نیز مدیریت بازرسی و نظارت بر کالاهای اساسی وزارت جهاد کشاورزی در بازدید از یکی از کارخانه های صنایع لبنی به این گران فروشی اشاره کرده است.

گران فروشی 7 هزار تومانی در یک لیتر شیر

در این گزارش، تخلفاتی مانند عدم تولید نوعی خامه برای بازار داخلی،  گرانی فروشی شیر نایلونی 18 هزار تومانی به قیمت 19 هزار تومان و  شیر بطری کم چرب  یک لیتر 21 هزار و 600  تومانی به 28 هزار و 500 تومان ، عدم تولید پنیر یو اف 400 گرمی و ماست 2.5 کیلوگرمی تنظیم بازار مشاهده می‌شود.

برای این واحد گزارش تخلف و جریمه به ارزش  یک میلیارد و 840 میلیون تومان  تعیین و به سازمان تعزیرات حکومتی اعلام شد.

نرخ های مصوب محصولات لبنی توسط وزارت جهاد کشاورزی به شرح زیر اعلام شد:

قیمت هر کیلوگرم شیرخام 15 هزار تومان

ماست 2.5 کیلوگرمی با قیمت 59 هزار و 760  تومان

پنیر یو اف 400 گرمی 44 هزار و 400 تومان

شیر نایلونی 900 گرمی کم چرب 18 هزار تومان

شیر بطری یک لیتری کم چرب 21 هزار و 600 تومان

تسنیم

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    Markets

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها