عرضه گسترده مرغ و گوشت قرمز تنظیم بازاری | قیمت مرغ و گوشت قرمز تنظیم بازاری کیلویی چند؟

کد خبر: 1262975

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران از توزیع روزانه ۱۴۰۰تن مرغ گرم درسطح شهر تهران و ۱۶ شهرستان تابعه خبر داد و گفت: درآستانه شب یلدا گوشت قرمز تنظیم‌بازاری در فروشگاه‌های زنجیره‌ای و شهرستان‌ها بدون محدودیت درحال توزیع است و کمبودی در بازار نداریم.

عرضه گسترده مرغ و گوشت قرمز تنظیم بازاری | قیمت مرغ و گوشت قرمز تنظیم بازاری کیلویی چند؟

جبرئیل برادری در استان تهران با اشاره به اقدامات جهاد کشاورزی در تأمین و نظارت بر توزیع مرغ و گوشت قرمز اظهار داشت: جهاد کشاورزی استان تهران با تلاش‌های شبانه‌روزی و جلسات مستمر با اتحادیه‌ها، کشتارگاه‌ها و سایر تشکل‌ها، روزانه 1300 تا 1400 تن گوشت مرغ گرم در سطح شهر تهران و 16 شهرستان تابعه توزیع می‌کند.

وی افزود: جهاد کشاورزی تنها متولی تأمین و مدیریت عرضه با قیمت مصوب است و نظارت بر مراکز عمده و خرده فروشی میادین میوه و تره‌بار از طریق جهاد کشاورزی منتج به عرضه مرغ به‌نرخ مصوب شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران در ادامه گفت: میادین میوه و تره‌بار عمده استان تهران و امین‌آباد به‌عنوان پایانه و سکوی عرضه وظیفه توزیع گوشت مرغ تأمین‌شده توسط جهاد کشاورزی استان را به کاسبین سطح شهر، اصناف، رستوران‌ها، پزنده‌ها، پادگان‌ها و سایر مراکز عرضه با قیمت عمده 73هزار تومان به‌عهده دارند.

برادری قیمت این کالای پروتئینی را در این میادین 73 تا 78 هزار تومان عنوان کرد و ابراز داشت: روزانه 300 تن مرغ منجمد نیز در سطح میادین، فروشگاه‌های زنجیره‌ای و شهرستان‌ها درحال عرضه است و قیمت‌ها تحت نظارت بازرسین قرار دارد.

وی نیاز روزانه استان تهران به گوشت مرغ را 1400 تن اعلام کرد و گفت: 40درصد این میزان با قیمت مصوب در میادین میوه و تره‌بار به‌صورت عمده و خرده توزیع می‌شود و مابقی نیز از طریق کشتارگاه‌های استان و استان‌های معین تأمین می‌شود و هیچ‌گونه کمبود یا محدودیتی در توزیع نداریم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران با اشاره به عرضه گسترده گوشت قرمز بیان کرد: در زمان حاضر به‌منظور تنظیم بازار، گوشت قرمز گوسفندی به‌صورت شقه با قیمت هر کیلوگرم 282 هزار تومان، گوشت قرمز گوساله به‌صورت بسته‌بندی با قیمت 299 هزار تومان و گوشت قرمز گوساله و گوسفند منجمد قطعه‌بندی با قیمت هر کیلوگرم از 215 تا 220 هزار تومان توزیع می‌شود.

وی اضافه کرد: این اقلام با هدف سهولت در دسترسی شهروندان علاوه بر میادین، در فروشگاه‌های زنجیره‌ای و شهرستان‌ها نیز بدون محدودیت در حال توزیع است و کمبودی در بازار نداریم.

برادری در پایان با تأکید بر اینکه "تأمین امنیت غذایی جامعه خط قرمز ماست" خاطرنشان کرد: با هرگونه سودجویی، عرضه خارج از شبکه و تخلفات توسط بازرسان جهاد کشاورزی استان تهران با مشارکت بسیج اصناف و اتاق اصناف در آستانه شب یلدا برخورد جدی می‌شود./ تسنیم

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    Markets

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها