وعده وزیر نفت درباره پتروشیمی گلستان

کد خبر: 1263467

وزیر نفت گفت: با تلاش وزارت نفت و شرکت ملی صنایع پتروشیمی، پروژه پتروشیمی استان گلستان در مدت ۳ سال و نیم آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

وعده وزیر نفت درباره پتروشیمی گلستان

 جواد اوجی ظهر امروز در مراسم آغاز مجدد عملیات اجرایی طرح آمونیاک و اوره پتروشیمی استان گلستان، اظهار داشت: متاسفانه پتروشیمی گلستان نزدیک به 18 سال، به دلایلی بلاتکلیف بود ولی خدا را شاکریم که امروز شاهد شروع مجدد عملیات اجرایی این واحد پتروشیمی در دولت مردمی سیزدهم هستیم.

وی خاطر نشان کرد: از مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی برای پیگیری رفع چالش ها و مشکلات موجود در مسیر احداث پتروشیمی گلستان قدردانی می‌کنم، وی قول داده‌اند که با تکمیل زنجیره ارزش در این پتروشیمی، صنایع پایین دست آن نیز به موازات احداث مجتمع گلستان آغاز شود.

اوجی با بیان اینکه مجتمع پتروشیمی گلستان بزرگترین پروژه عمرانی در این استان است، افزود: این پتروشیمی با سرمایه گذاری حدود 700 میلیون دلار معادل 35 هزار میلیارد تومان، به منظور تولید سالیانه یک میلیون و 100 هزار آمونیاک و اوره احداث می‌شود.

وی مزیت‌های احداث پتروشیمی گلستان را وجود زیر ساخت‌های مناسب و نزدیکی به منطقه آزاد، دسترسی به خوراک گاز و مجاورت خط راه آهن برای انتقال محصول عنوان و خاطر نشان کرد: با همتی که امروز در وزارت نفت و شرکت ملی صنایع پتروشیمی حاصل شده و سرمایه گذاری شرکت هلدینگ خلیج فارس پتروشیمی، پتروشیمی گلستان در مدت 3.5 سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

وزیر نفت با بیان اینکه اجرای این پروژه برای بیش از 1500 نفر اشتغال آفرینی در استان به همراه دارد، گفت: طبق برنامه ریزی های انجام شده بخشی از محصول تولیدی این طرح به مصارف داخل استان و بخشی نیز به صادرات اختصاص یافته است.

اوجی تصریح کرد: به مردم شریف استان گلستان قول می دهیم، احداث این واحد پتروشیمی در استان، تحول بزرگی در استان و شهرستان های همجوار به دنبال دارد./ تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    Markets

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها