واریز سهمیه بنزین دی ۱۴۰۲ | سهمیه بنزین خودروهای بدون بیمه قطع شد؟

کد خبر: 1263558

سرپرست ستاد مدیریت حمل‌ونقل و سوخت با بیان "کارت سوخت خودروهای فاقد بیمه شخص ثالث صادر نمی‌شود" گفت: سهمیه سوخت ناوگان حمل‌ونقل عمومی فاقد بیمه قطع می‌شود.

واریز سهمیه بنزین دی ۱۴۰۲ | سهمیه بنزین خودروهای بدون بیمه قطع شد؟

۶۰ لیتر سهمیه بنزین دی‌ماه خودروهای شخصی بدون هیچ‌گونه تغییری، ساعت صفر بامداد جمعه‌ (یکم دی‌ماه) در کارت‌های هوشمند سوخت شخصی شارژ شد.

در دهمین‌ماه سال ۱۴۰۱، میزان ۶۰ لیتر سهمیه بنزین ماهانه به کارت‌های هوشمند سوخت شخصی واریز شد، همچنین سهمیه سوخت خودروهای عمومی و خدماتی مطابق جدول سهمیه طرح مدیریت مصرف سوخت واریز شده است.  

جعفر سالاری نسب، مدیرعامل شرکت ملی پخش فراورده های نفتی در همین رابطه به ایسنا گفت: این ماه نیز نفت‌گاز و بنزین در همه کارت های سوخت شارژ شد و مالکان خودرو می توانند بنزین یارانه ای دریافت کنند.  

طرح فعلی سهمیه‌بندی بنزین از ساعت صفر روز جمعه، ۲۴ آبان‌ماه سال ۱۳۹۸ بر اساس مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران سه قوه، برای همه وسائل نقلیه بنزین‌سوز آغاز شد.

سقف ذخیره سهمیه بنزین کارت‌های هوشمند سوخت برای مالکان خودروهای شخصی و موتورسیکلت‌ها ابتدا شش ماه بود که به‌ دنبال گسترش ویروس کرونا در کشور و شرایط ویژه اعلام‌شده برای مقابله با گسترش آن، شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در اطلاعیه‌ای این سقف را به ۹ ماه تغییر داد، بنابراین سهمیه واریزی ماهانه خودروهای شخصی و موتورسیکلت‌ها در صورت استفاده نکردن، حداکثر تا ۹ ماه در کارت‌های هوشمند سوخت قابل ذخیره خواهد بود./ ایسنا

علیرضا احمدی فینی یادآور شد:‌ مطابق ماده 48 قانون بیمه، برای ناوگانی که بیمه شخص ثالث ندارند کارت سوخت صادر نمی شود.

وی ادامه داد: در حال برنامه‌ریزی برای عدم تخصیص سهمیه سوخت به این خودروها هستیم که این کار با اولویت ناوگان حمل و نقل عمومی اجرایی خواهد شد.

وی بیان کرد:‌پس از اجرای موفق ماده 48 قانون بیمه شخص ثالث در بخش ناوگان نفت گازسوز از حدود یک ماه پیش، برنامه‌ریزی برای نحوه اجرای این قانون در بخش ناوگان بنزین سوز را آغاز شده است.

سرپرست ستاد مدیریت حمل‌ونقل و سوخت تاکید کرد: با اجرای این قانون در بخش خودر‌وهای سنگین، بیش از 50 درصد رانندگان ناوگان سنگین اقدام به تمدید بیمه شخص ثالث خود کردند که منافع بالایی را برای کشور به همراه داشته است.

احمدی فینی با تکذیب هرگونه قطع سهمیه بنزین برای خودروهای فاقد بیمه از اول دیماه 1402، گفت: مطابق پیشنهاد کارگروه راهبری اجرای ماده 48 قانون بیمه شخص ثالث، مقرر شده است تا گام اول اجرای طرح در بخش ناوگان بنزین سوز، از ابتدای دی ضمن اطلاع رسانی به تمام دارندگان وسایل نقلیه فاقد بیمه به مدت یکماه، از حوزه ناوگان عمومی سواری (تاکسی ها) با هماهنگی اتحادیه تاکسیرانی و سازمانهای مربوطه، صورت خواهد پذیرفت./ تسنیم

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    Markets

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها