تقویت سناریوی دلار 47 تا 49 هزار تومان

کد خبر: 1263886

با شکست دوباره مرز ۵۰ هزارتومانی دلار، فنی های بازار دیگر رسیدن به کف ۴۹ هزار تومان را دور از دسترس نمی دانند.

تقویت سناریوی دلار 47 تا 49 هزار تومان

دلار بازار آزاد که با شروع جنگ غزه جهش 3 هزارتومانی را تجربه کرده بود طی 2 ماه و نیم گذشته در یک روند نزولی قرار گرفت و تمامی رشد قیمتی خود را از ابتدای پاییز از دست داد.

این موضوع در هفته گذشته باعث شد تا حمایت مهم 50 هزار تومانی دلار از دست برود و نرخ فروش خرد در بازار تا محدوده 49 هزار و 700 تومان نیز کاهش یابد. اما این کاهش نیز نتوانست معامله گران را به بازار بازگرداند تا بازار آزاد ارز برای دهمین ماه متوالی با رکود سنگین رو به رو باشد.

این موارد باعث شد تا برخی فنی کاران بازار هر بالایی قیمت در بازار را موقتی بدانند. از نظر تحلیل گران تکنیکال، دلار نتوانسته کانال نزولی خود را ترک کند و احتمالا به زودی به کف 49 هزار تومان و حتی 47 هزار تومان باز می‌گردد.

آنها می گویند، با توجه به اخبار منتشر شده در خصوص مازاد عرضه در نیما، احتمالا بازارساز برای قیمت های پایین تر از 49 هزار تومان نیز تلاش کند.

این موضوع در بازار روز یکشنبه باعث شد فعالین بازار از همان ابتدای صبح عرضه کننده باشند. پیش بینی می شود با عرضه های جدید و در شرایطی که تقاضا در بازار همچنان ضعیف است، قیمت‌ها روند کاهشی خود را باسرعت بیشتری طی کند و به افراد مبتدی مجال خروج ندهد.

تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    Markets

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها