خبر داغ رئیسی برای یارانه بگیران | یارانه نقدی کدام خانوارها دوبله خواهد شد؟

کد خبر: 1264558

رئیس سازمان برنامه و بودجه تاکید کرد: در دولت اراده‌ای برای کاهش تعداد یارانه‌بگیران وجود ندارد.

خبر داغ رئیسی برای یارانه بگیران | یارانه نقدی کدام خانوارها دوبله خواهد شد؟

خبرنگار شکیبا بقال زاده: داود منظور روز چهارشنبه در حاشیه هیات دولت در جمه خبرنگاران با اشاره به بروزرسانی پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان گفت: ممکن است بر اساس آزمون وسع یارانه‌ بگیران افراد بین دهک‌های درآمدی جابجا شوند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه درباره کاهش تعداد یارانه بگیران با افزایش اعتبار خرید، گفت: در دولت اراده‌ایی برای کاهش تعداد یارانه بگیران وجود ندارد. ما منابع را پیش بینی کردیم اما طبیعی است براساس اطلاعات جدید پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان ممکن است افرادی که قبلا جزو یارانه بگیران بوده‌اند با اطلاعات جدید جزو یارانه بگیران نباشند.

منظور درباره دلایل اعلام نشدن قیمت‌گذاری محصولات کشاورزی،  گفت: در قانون برای تعیین قیمت تضمینی ۴ روش پیش بینی شده که یکی از آنها قیمت تمام شده تولید است که مرجع رسیدگی آن که سازمان حمایت مصرف کننده است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: اما روش تعیین قیمت فقط قیمت تمام شده نیست بلکه سه روش دیگر هم وجود دارد که بر اساس آن عملا کمیسیون قیمت گذاری، قیمت را نهایی می‌کند.

منظور در پاسخ به سوالی درباره مالیات خرید و فروش طلا گفت: اتفاق جدیدی رخ نداده و قانون ارزش افزوده درباره خرید و فروش طلا مصوب سال ۱۴۰۰  تغییری نکرده است.

وی افزود: طلا مشمول مالیات نمی‌شود بلکه اجرت ساخت طلا مشمول مالیات ارزش افزوده می‌شود.

معاون رئیس جمهور درباره اینکه گفته شده که ارز لازم را برای واردات خودرو نداریم، گفت: برای پیش بینی‌ دقیق باید تعداد واردات خودرو و  میزان ارز تخصیصی سنجیده شود. برای اینکه دچار کسری بودجه نشویم باید دقت پیش بینی‌ها را بالا برد. یکی از درآمدهای ما عوارض حاصل از واردت خودرو است.

منظور در پاسخ به سوالی که «آیا درباره تامین ارز خودرو مشکلی وجود ندارد؟» گفت: باید بانک مرکزی تصمیم بگیرد.

ایرنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    Markets

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها