آخرین وضعیت بازار طلا | سکه طرح جدید ۲۹.۵۰۰ | روز مادر طلا گران می‌شود؟

کد خبر: 1264932

یک فعال بازار طلا پیش بینی کرد قیمت طلا افزایشی شود.

آخرین وضعیت بازار طلا | سکه طرح جدید ۲۹.۵۰۰ | روز مادر طلا گران می‌شود؟

این عضو اتحادیه طلا و جواهر تهران درباره مالیات طلا نیز گفت: مالیات همان ۹ درصد از سود طلا است؛ به این صورت که قیمت طلای خام را در فاکتورها قید می‌کنند و هر مازادی باشد به عنوان سود کار است، بنابراین صادر کننده فاکتور اگر بنکدار باشد، اجرت تولید را کم می کند؛ الباقی که حق الزحمه فروشنده است، ۹ درصد مالیات دارد.

وی با بیان اینکه تعرفه خاصی برای طلا نیست با توجه به کیفیت کار اجرت تعیین می‌شود؛ درباره آخرین وضعیت بازار طلا نیز اظهار داشت: بازار شرایط خوبی دارد فعلا تغییر خاصی در تقاضا نداشتیم؛ اما با توجه به نزدیکی روز مادر احتمالا تقاضایی وارد بازار می‌شود.

وی در پایان گفت: بازار روند خود را طی می‌کند هر مثقال طلا الان حدود ۱۰ میلیون ۸۰۰ هزار تومان و هر گرم طلا ۲ میلیون ۵۰۰ هزار تومان است؛ اما حرکت قیمت‌ها رو به بالا است./اقتصادآنلاین

افزایش قیمت طلا با توجه به «سال‌نو میلادی»/ سکه طرح جدید ۲۹.۵۰۰

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران با توجه به سال‌نو میلادی گفت: با توجه به مناسبت موجود بازار طلا با افزایش قیمت مواجه شده و هم‌اکنون سکه طرح جدید با ۲۹میلیون و ۵۰۰ هزارتومان معامله می‌شود.

نادر بذرافشان رئیس اتحادیه طلا و جواهر استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار مهر در خصوص روند بازار طلا با توجه به تعطیلات سال‌نو، گفت: بازار جهانی طلا با توجه به «سال‌نو میلادی» با افزایش ۴۶ دلاری همراه بود که به پیرو این روند در بازارهای داخلی نیز با افزایش قیمت طلا در بازار هفته‌جاری مواجه بودیم اما التهاب هیجانی در بازار نبود و همچنان بازار طلای داخلی در رکود به سر می‌برد.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر استان تهران در ادامه تاکید کرد: انس جهانی طلای ۲ هزار و ۷۷ دلار به سر می‌برد که طی هفته با ۴۶ دلار افزایش مواجه شد.

وی در خصوص قیمت سکه در بازار گفت: سکه طرح جدید با ۳۵۰ هزار تومان افزایش به ۲۹ میلیون و ۵۰۰ رسید، سکه طرح قدیم با ۲۰۰ هزار تومان افزایش به ۲۶ میلیون و ۱۰۰ تومان رسید، نیم سکه با ۲۰۰ هزار تومان افزایش به ۱۵ میلیون و ۵۰۰ رسید و همچنین ربع سکه با ۱۵۰ هزار تومان افزایش با ۱۰ میلیون و ۵۰۰ در بازار طلای داخلی داد و ستد می‌شود.

بذرافشان قیمت سکه یک گرمی بانک مرکزی را با ۵۰ هزار تومان افزایش، ۵ میلیون و ۸۵۰ هزارتومان اعلام کرد./مهر

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    Markets

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها