شگفتانه دولت برای دارندگان سهام عدالت | سود سهام عدالت متوفیان چقدر ؟

کد خبر: 1265016

وزیر اقتصاد درباره بزرگترین افزایش سرمایه تاریخ بورس از محل سود انباشته و رکوردشکنی بانک ملت توییت نوشت.

شگفتانه دولت برای دارندگان سهام عدالت | سود سهام عدالت متوفیان چقدر ؟

وزیر اقتصاد درباره بزرگترین افزایش سرمایه تاریخ بورس از محل سود انباشته و رکوردشکنی بانک ملت توییت نوشت.

وزیر امور اقتصادی و دارایی با انتشار پیامی در شبکه اجتماعی ایکس درباره بزرگترین افزایش سرمایه یک شرکت از محل سود انباشته واکنش نشان داد.

سید احسان خاندوزی در این پیام نوشت:«با مدیریت وزارت اقتصاد و در راستای افزایش توان مالی و بهبود نسبت کفایت سرمایه بانک‌ها، امروز بزرگ‌ترین افزایش سرمایه یک شرکت از محل سود، با ارزش ۳۵ هزار میلیارد تومان رقم خورد. ‌به کارنامه کم‌نظیر افزایش سرمایه در پایان ۱۴۰۲ امیدواریم.»

لازم به ذکر است با برگزاری مجمع عمومی فوق‌العاده بانک ملت، افزایش ۳۵۷ هزار میلیارد ریالی سرمایه این بانک بزرگ بورسی، به تایید سهامداران رسید تا بزرگ‌ترین افزایش سرمایه تاریخ بازار سرمایه از محل سود انباشته و از لحاظ مبلغ به نام بانک ملت ثبت شود. /اقتصاد آنلاین

خرید و فروش سهام عدالت آغاز شد

مشاور رئیس سازمان بورس در امور سهام عدالت گفت: تمام خدمات مربوط به انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث به شرط اینکه از طریق بازار سرمایه صورت گیرد رایگان خواهد بود.

مهدی حاجی‌وند، دستیار ویژه و مشاور رئیس سازمان بورس در امور سهام عدالت گفت: در بحث انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث این نکته را باید مطرح کرد که وراث اگر می‌خواهند از طریق بازار سرمایه به انحصار وراثت سهام عدالت اقدام کنند باید در ابتدا کارهای مربوط به انحصار وراثت را انجام دهند و برگه حصر وراثت را دریافت کنند تنها کافی است که یکی از وراث سجامی باشد و مدارک مورد نیاز را به همراه داشته باشد.

این مقام مسئول در ادامه بیان کرد: مدارک لازم شامل تصویر کارت ملی و صفحه اول شناسنامه متوفی، اصل یا تصویر برابر با اصل کارت ملی و صفحه اول شناسنامه تمامی وراث تعیینی در گواهی حصر وراثت (با این توضیح که رسید متقاضی کارت ملی و یا گواهی شماره ملی ممهور به مهر سازمان ثبت احوال می‌تواند جایگزین کارت ملی باشد)، اصل یا تصویر برابر با اصل گواهی حصر وراثت متوفی (در صورتی که مادر در عداد وراث باشد؛ مستنبط از بند ب ماده ۸۹۲ قانون مدنی جهت کنترل حاجب، صفحات شناسنامه مربوط به تعداد فرزندان پدر و مادر متوفی نیز الزامی است) و در صورتی که متوفی دارای وصیت نامه رسمی باشد که در گواهی حصر وراثت نیز به آن اشاره شده است، ارائه اصل یا تصویر برابر با اصل وصیت نامه نیز ضروری است.

وی افزود: سپس افراد می‌توانند به یکی از شعب کارگزاری‌ها و یا شعب بانک‌های منتخب مراجعه کنند و مدارک را تحویل دهند گفتنی است این فرآیند رایگان بوده و نیازمند به پرداخت هیچ وجهی نخواهد بود.

حاجی‌وند توضیح داد: بعد از بررسی و طی شدن مراحل در کوتاه مدت سهام عدالت متوفی میان وراث توزیع و تمام سود انباشته آن هم در انتهای سال با مرحله دوم واریز سود سهام عدالت برای افراد پرداخت خواهد شد.

او در خصوص رایگان بودن فرآیند انتقال سهام عدالت به وراث گفت: باید بر این‌ نکته تاکید کرد که وراثی که از طریق بازار سرمایه(شعب کارگزاری‌ها و شعب بانک‌های منتخب) اقدام به انحصار وراثت سهام عدالت کنند فرآیند برای آنها رایگان خواهد بود. / باشگاه خبرنگاران جوان

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    Markets

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها