توصیه شرکت گاز به مردم: در خانه لباس گرم بپوشید

کد خبر: 1265308

رئیس مرکز کنترل گاز کشور با بیان اینکه میزان مصرف گاز بخش خانگی به ۶۵ درصد از تولید رسیده است گفت: اگر فقط ۱۰ درصد در مصرف گاز صرفه جویی کنیم تا ۵۰ میلیون متر مکعب در مصرف گاز صرفه جویی خواهد شد.

توصیه شرکت گاز به مردم: در خانه لباس گرم بپوشید

غلامرضا کوشکی رئیس مرکز کنترل گاز کشور درباره ضرورت مصرف بهینه گاز اظهار کرد: میزان گاز مصرفی در بخش خانگی و تجاری در فصل تابستان بیشتر در حوزه پخت و پز و استفاده از آب گرم معادل 25 درصد از تولید است اما با شروع فصل سرما از آبان ماه روند مصرف گاز در بخش تجاری و خانگی افزایشی می‌شود و در فصل زمستان هم به حداکثر میزان خود می‌رسد.

وی با بیان اینکه میزان مصرف گاز بخش خانگی در روز جمعه به 65 درصد از تولید رسید افزود: میزان مصرف گاز بخش خانگی در زمستان به 80 تا 85 درصد هم خواهد رسید که درصد زیادی از گاز تولیدی کشور را شامل می‌شود اما اگر فقط 10 درصد در مصرف گاز صرفه جویی کنیم تا 50 میلیون متر مکعب در مصرف گاز صرفه جویی خواهد شد.

رئیس مرکز کنترل گاز کشور گفت: هموطنان در بخش خانگی و تجاری و اداری با رعایت نکات بسیار ساده می‌توانند در کاهش 10 درصدی مصرف گاز سهیم باشند از جمله اینکه دمای رفاه 18 تا 21 درجه را در منزل رعایت کنند.

کوشکی با بیان اینکه پوشش مردم ما در منزل در فصل تابستان و زمستان شبیه هم است افزود: متأسفانه خیلی از مردم ما در فصل سرما پوشش زمستانه در منزل ندارند درصورتیکه اگر از لباس گرم در منزل استفاده کنند تحمل دمای 18 تا 21 درجه در منزل به راحتی قابل انجام است.

وی استفاده از فضای گرم منزل و استفاده از شعله مناسب گاز برای پخت و پز را در کاهش مصرف گاز موثر دانست و اظهار کرد: هموطنان در طول روز که معمولاً بیرون از خانه هستند حتماً درجه و دمای سیستم گرمایشی منزل را پایین بیاورند و از روشن نگه داشتن کتری روی گاز در طول روز خودداری کنند.

رئیس مرکز کنترل گاز کشور یادآور شد: بسیاری از مراکز تجاری از سیستم‌های گرمایشی گرماتاب در فضای پیاده رو استفاده می‌کنند که هدررفت انرژی گرمایی بسیار زیادی دارد و گاز زیادی مصرف می‌کند./ تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    Markets

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها