معاون اجرایی رئیس جمهور: موانع بانکی در نهضت ملی مسکن برطرف شد

کد خبر: 1265875

معاون اجرایی رئیس جمهور گفت: دولت سیزدهم شبانه‌روزی تلاش می‌کند تا موانع بانکی در مسیر اجرای نهضت ملی مسکن برطرف و این پروژه‌ها سرعت بیشتری بگیرد.

 معاون اجرایی رئیس جمهور: موانع بانکی در نهضت ملی مسکن برطرف شد

معاون اجرایی رئیس جمهور گفت: دولت سیزدهم شبانه‌روزی تلاش می‌کند تا موانع بانکی در مسیر اجرای نهضت ملی مسکن برطرف و این پروژه‌ها سرعت بیشتری بگیرد.

محسن منصوری بعد از ظهر امروز در جریان بازدید از شهرک شهید سلیمانی اردبیل، اظهار داشت: شهرک شهید سلیمانی بزرگترین سایت نهضت ملی مسکن در کشور است که با تأمین زیرساخت‌ها، پیشرفت مناسبی داشته است.

وی تصریح کرد: در این سایت که مساحتی بیش از 645 هکتار دارد، ساخت 16 هزار واحد مسکن با تلاش پیمانکاران در حال اجرا است و طراحی مناسبی را در سایت تولید مسکن شاهد هستیم.

معاون اجرایی رئیس جمهور اهتمام دولت سیزدهم را برای اجرا و تکمیل پروژه‌های نهضت ملی مسکن یادآور شد و گفت: از سال آینده به تدریج افتتاح طرح‌های نهضت ملی مسکن در کشور آغاز می‌شود و تا پایان دولت سیزدهم امیدواریم تمام تعهدات این طرح به سرانجام برسد.

منصوری افزود: بانک‌های عامل قول مساعد دادند تا منابع مورد نیاز برای این طرح عظیم را تأمین کنند و قطعا به تعهدات خود در سال‌جاری و سال آینده عمل خواهند کرد.

در این بازدید مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل خاطرنشان کرد: از 41 هزار متقاضی نهایی نهضت ملی مسکن در استان اردبیل، 29 هزار نفر واریز وجه داشتند.

محبوب حیدری با بیان اینکه برای 25 هزار متقاضی تأمین زمین و عملیات اجرایی پروژه انجام شده است، اضافه کرد: چهار هزار واحد در مرحله تأمین زمین قرار دارد و هنوز در شهرهای اردبیل، پارس‌آباد و مشگین‌‌شهر برای متقاضیان زمین تأمین نشده است.

وی بیان کرد: در سایت شهید سلیمانی به عنوان بزرگترین سایت طرح نهضت ملی مسکن در زمینی به مساحت 645 هکتار، ساخت 16 هزار واحد شروع شده تا ما به تدریج در سال آینده و 1404 بتوانیم این واحدها را تحویل دهیم.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل مدت زمان اجرای این پروژه را 24 ماه اعلام کرد و ادامه داد: با گذشت 6 ماه از اجرای این پروژه، پیشرفت مطلوبی را شاهد هستیم و تا 20 ماه آینده تلاش بر این است تا این واحدهای مسکونی با کیفیت مناسب تحویل متقاضیان داده شود.

حیدری تصریح کرد: در شهر اردبیل ساخت 24 هزار واحد مسکن و سایر شهرستان‌ها نیز پنج هزار واحد در حال انجام است و نظارت‌ها به صورت مستمر در این پروژه‌ها انجام می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: بانک‌ها به تعهدات خود در اجرای این طرح عمل می‌کنند و موانع و مشکلات نیز با حضور وزیر راه و شهرسازی اوایل هفته جاری برطرف شده و انتظار می‌رود روند اجرایی این طرح سرعت بیشتری بگیرد./تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    Markets

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها