کنعانی: مقاومت حق طبیعی فلسطین است

کد خبر: 1265903

سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی وزارت امور خارجه با اشاره به اینکه رژیم جعلی اسرائیل ماهیت نژادپرستی دارد، گفت: رژیم صهیونیستی بقای خود را در ایجاد بی‌ثباتی در منطقه و جهان اسلام می‌داند و بر این موضوع پافشاری می‌کند.

کنعانی: مقاومت حق طبیعی فلسطین است

سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی وزارت امور خارجه با اشاره به اینکه رژیم جعلی اسرائیل ماهیت نژادپرستی دارد، گفت: رژیم صهیونیستی بقای خود را در ایجاد بی‌ثباتی در منطقه و جهان اسلام می‌داند و بر این موضوع پافشاری می‌کند.

دکتر ناصر کنعانی در نشست پرسش و پاسخ دانشجویی که امروز ۱۲ دی در سالن بوستان دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) برگزار شد، اظهار کرد: در آستانه سالگرد شهادت سردار سلیمانی و در ۸۸ امین روز از تجاوز ناجوانمردانه رژیم غاصب اسرائیل علیه غزه مظلوم اما مقاوم قرار داریم و امروز در این نشست باید به چند گزاره در مورد فلسطین اشاره کرد.

وی افزود: ایران مسئله فلسطین را اولین و مهم‌ترین موضوع جهان اسلام و منطقه می‌داند چراکه کشوری اشغال‌شده که متعلق به ملت دیگر است؛ تعرض به قبله اول مسلمانان جهان، کشتار هزاران نفر از صاحبان یک سرزمین، محروم کردن یک ملت اصیل از حقوق قانونی خود و تأسیس رژیم مبتنی بر آپارتاید، از بارزترین نوع نقض حقوق بشر و بی‌عدالتی در حق نوع بشر در تاریخ معاصر بشری است.

رئیس مرکز دیپلماسی عمومی وزارت امور خارجه تصریح کرد: علاوه بر آن این رژیم جعلی ماهیت نژادپرستی دارد و به دنبال حذف کامل یک ملت و توسعه سرزمین با هویت جعلی خود است.

وی خاطرنشان کرد: رژیم صهیونیستی بقای خود را در ایجاد بی‌ثباتی در منطقه و جهان اسلام می‌داند و بر این موضوع پافشاری می‌کند درصورتی‌که ما با نگاه بلند قرآنی اسلامی و نگاه برخاسته از قانون اساسی مبتنی بر قرآن و اسلام و بر پایه ارزش‌های انسانی حقوق بین‌المللی، فلسطین را مسئله دنیا می‌دانیم و بقای رژیم صهیونیستی را به عنوان تهدید صلح بین‌المللی می‌شناسیم.

وی گفت: بقای رژیم صهیونیستی، سلطه بین‌المللی علیه ملت‌های منطقه است؛ انگلیس در رأس این موضوع قرار دارد و آمریکا نیز در چند دهه اخیر در حمایت از بقای اسرائیل با تمام توان ایستاده است و عنوان می‌کند امنیت اسرائیل امری غیرقابل‌مذاکره برای ما است.

این مسئول تصریح کرد: دشمن به دنبال چشم پوشی از اشغال یک سرزمین نیست بلکه مسئله، پروژه نظام سلطه در جهان اسلام و فضای بین‌المللی است که در صورت تثبیت رژیم صهیونیستی یک گام از چندین مرحله روند سلطه تحقق می‌یابد.

وی ادامه داد: مقاومت برای آزادی سرزمین تحت اشغال بر اساس منشور ملل متحد حق هر کشور است؛ مقاومت در سالیان گذشته در فلسطین و نیز در طوفان‌الاقصی یک اقدام مشروع و واکنش طبیعی در برابر اشغالگری بود و واکنش رژیم اسرائیل در برابر این اقدام آزادی‌خواهانه هیچ مشروعیتی ندارد.

کنعانی تأکید کرد: موضوع سازش که نظام سلطه به دنبال آن است و برخی‌ها قصد دارند آن را در منطقه ترویج کنند و در بخشی از جریانات فلسطین جای دهند یک حرکت باطل است که هیچ منطقی در این مسئله وجود ندارد چراکه ملت فلسطین رشید و بالغ است و می‌تواند برای سرنوشت خود تصمیم بگیرد.

مقاومت حق طبیعی فلسطین است

وی بابیان اینکه ایران مقاومت را حق طبیعی فلسطین می‌داند، گفت: حمایت از مقاومت امر غیرطبیعی نیست بلکه هدف صلح حقیقی است تا سرزمین به صاحب اصلی آن برگردد و سلطه آمریکا که از اساس غیرقانونی است، خاتمه یابد.

سخنگوی وزارت امور خارجه اظهار کرد: در آستانه ترور ناجوانمردانه سردار سلیمانی به دستور مستقیم رئیس‌جمهور آمریکا باید گفت که او شهید قدس و شهید صلح است که برای آرامش در منطقه جنگید.

وی بیان کرد: شهید سلیمانی بیان می‌کرد خدا را انتخاب کردم و در راه او اگر سلاح در دست گرفتم برای ایستادن مقابل آدم کشان است نه برای آدم کشتن؛ او شهید و قهرمان مقابله با تروریسم است که نظام سلطه ترور او را در جهت اهداف ضد بشری به شهادت رساند.

کنعانی گفت: نظام سلطه دشمنان تروریستی را در قالب داعش به‌منظور پیشبرد مهندسی منطقه و باز مهندسی اسلام ایجاد کرد که شهید سلیمانی مقتدرانه داعش را نابود کرد؛ ترور شهید سلیمانی جز ترور فیزیکی او هیچ دستاوردی دیگری را برای استکبار رقم نزد بلکه مکتب او در منطقه رشد کرد و مقاومت مفهومی جهانی پیداکرده است.

وی افزود: رژیم اسرائیل و آمریکا یک رژیم تروریستی و جعلی بوده که بقای آن صلح بین‌المللی را تهدید می‌کند چراکه آمریکا تنها کشوری است که از وتو برای دفاع از اسرائیل استفاده کرده و علناً به تداوم جنگ کمک می‌کند.

کنعانی در پایان گفت: فلسطین در نگاه ملت‌های جهان جایگاه ویژه‌ای دارد و آینده از آن فلسطین است؛ رژیم صهیونیستی در طوفان‌الاقصی شکست ترمیم‌ناپذیری تجربه کرده و مسئله فلسطین به قبل از آن بر نخواهد گشت./ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    Markets

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها