کاهش ۴۳ درصدی منابع آب حوضه فلات مرکزی

کد خبر: 1266419

رییس حوضه آبریز فلات مرکزی و شرقی از کاهش ۴۳ درصدی منابع آب حوضه فلات مرکزی نسبت به دوره بلندمدت، خبر داد.

کاهش ۴۳ درصدی منابع آب حوضه فلات مرکزی

علی پوراحمد رییس حوضه آبریز فلات مرکزی و شرقی در دومین نشست مدیران و رؤسای امور آب شهرستان‌های حوضه آبریز فلات مرکزی و شرقی با تسلیت حادثه تروریستی کرمان، گفت: اکنون چهارمین سال خشک را سپری می‌کنیم، پیش‌بینی‌ها برای بارندگی و گذر از این بحران محقق نشد و از لحاظ منابع و ذخایر آبی با شرایط بدتری نسبت به سال گذشته نواحی هستیم.

وی با اشاره به اینکه سپری کردن چهار سال خشکسالی پیاپی، کار را با سختی رو به رو می‌کند، خاطرنشان کرد: یکی از راهکارهای مدیریت منابع آبی، شیوه‌های مدیریت توأمان آب و برق است و پر و مسدود کردن چاه‌های غیرمجاز، همچنین نصب کنتور هوشمند نیز از دیگر اقدامات این مدیریت به شمار می‌رود که هر یک در جای خود با جدیت انجام و پیگیری می‌شود.

این مسؤول ادامه داد: امسال منابع آب کل کشور نسبت به سال قبل ۱۵ درصد و نسبت به زمان بلندمدت ۳۵ درصد تنزل داشته است. البته این میزان در حوضه فلات مرکزی و شرقی نسبت به سال گذشته سه درصد و در مقایسه با دوره بلندمدت ۴۳ درصد کاهش داشته است.

رئیس حوضه آبریز فلات مرکزی و شرقی با اشاره به اینکه در نشست پیش‌رو به بررسی عملکرد استان‌ها در خصوص شیوه نامه ابلاغی توأمان آب و برق و اجرای دستورالعمل ابلاغ شده در این خصوص پرداخته می‌شود، ادامه داد: این موضوع مورد تاکید مؤکد مقام عالی وزارت نیرو بوده است و چندی است که رئیس جمهور نیز نسبت به این موضوع دقیق شده و جهت اجرایی شدن این شیوه‌نامه مطالبه‌ گری داشته است./مهر

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    Markets

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها