خبر مهم برای متقاضیان خودروهای خارجی | مهلت ثبت‌نام خودروهای وارداتی تمدید شد؟

کد خبر: 1266649

در حالی رئیس سازمان توسعه تجارت در گفت‌وگویی در فضای مجازی اعلام کرده که سامانه یکپارچه خودروهای وارداتی به مدت ۲۴ ساعت (از زمان پایین مهلت اعلامی اولیه/جمعه شب) تمدید شده، اما تا این لحظه خودِ سامانه یکپارچه عرضه خودروهای وارداتی این موضوع را تایید نکرده و اطلاعیه‌ای در این زمینه ندارد.

خبر مهم برای متقاضیان خودروهای خارجی | مهلت ثبت‌نام خودروهای وارداتی تمدید شد؟

در راستای اجرای طرح فروش خودروهای وارداتی دارای مجوزهای لازم (استاندارد، محیط‌زیست و...) از طریق سامانه یکپارچه خودروهای وارداتی مختص متقاضیان مرحله اول، از روز چهارشنبه هفته گذشته (۱۳ دی ماه) مرحله هفتم به اجرا درآمد و امکان ثبت‌نام و ثبت درخواست سه اولویت از میان ١٢ خودروی وارداتی عرضه شده توسط شش شرکت واردکننده از طریق سامانه یکپارچه عرضه خودروهای وارداتی، به مدت سه روز فراهم شد.

با توجه به اینکه مهلت ثبت‌نام در این دوره عرضه خودروهای وارداتی، سه روز در نظر گرفته شده بود، این مهلت تا ساعت ۲۳ و ۵۹ دقیقه شب گذشته (جمعه ۱۵ دی ماه) فعال بود و طبق اعلام اولیه، شب گذشته این مهلت به پایان می‌رسید؛ اما روز گذشته، مهدی ضیغمی در یک گفت‌وگویی در پیام‌رسان‌های داخلی در پاسخ به سوال یک خبر نگار مبنی بر اینکه این مهلت تمدید می‌شود؟ و تا چه ‌زمانی؟ به دو پاسخ کوتاه «تمدید می‌شودـ» و «به دلیل اینکه برخی کاربران با مشکل مواجه شده‌اند، سامانه ۲۴ ساعت تمدید می‌شود» بسنده کرد.

بر این اساس از روز گذشته، خبرها حاکی از این داشته که مهلت ثبت‌نام در هفتمین دور از عرضه خودروهای وارداتی یک روز و تا پایان روز شنبه (۱۶ دی ماه) تمدید شده است؛ این در حالیست که تا لحظه انتشار این گزارش، سامانه یکپارچه خودروهای وارداتی نه این تمدید را تایید و نه تکذیب کرده و اطلاعیه‌ای در این خصوص نیز ندارد.

این در حالیست که تا پیش از این چنانچه، قرار بر تمدید مهلت ثبت‌نام گرفته می‌شد، موضوع توسط خود سامانه یکپارچه عرضه خودروهای وارداتی در قالب یک اطلاعیه‌ اطلاع‌رسانی می‌شد.

مهلت ثبت‌نام خودروهای وارداتی تمدید شد؟

گفتنی است؛ در این مرحله ١٢ مدل خودروی عرضه شده که هفت خودرو دارای قیمت‌ قطعی در مبادی ورودی و پنج خودرو دارای قیمت‌ علی‌الحساب در مبادی ورودی هستند؛ و صرفاً متقاضیانی که در اسفند ماه سال گذشته افتتاح حساب وکالتی کرده و وجه ۵۰۰ میلیون تومانی را در حساب وکالتی خود مسدود کرده و نوبت‌دهی شده بودند، امکان انتخاب و ثبت درخواست خودرویی داشتند.

ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    Markets

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها