تازه بازنشسته ها حسابشان را چک کنند | واریزی شگفت انگیز به حقوق بازنشستگان

کد خبر: 1266698

صندوق ذخیره فرهنگیان از واریز ۲۴۳۰ میلیارد و ۹۲۱ میلیون ریال به حساب اعضای صندوق که از دوم مهر تا اول آبان ۱۴۰۲ بازنشسته شده‌اند، خبر داد و اعلام کرد که سود سال مالی ۱۴۰۲ نیز طبق روال به حساب این بازنشستگان واریز خواهد شد.

تازه بازنشسته ها حسابشان را چک کنند | واریزی شگفت انگیز به حقوق بازنشستگان

به گزارش ایسنا، روابط عمومی موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان در گزارشی آخرین وضعیت واریزی صندوق به حساب فرهنگیان بازنشسته عضو صندوق را اعلام کرد.

بر اساس این گزارش، مبلغ مذکور شامل واریزی عضو، واریزی تعهد دولت و سود ناشی از فعالیت‌های اقتصادی موسسه می‌شود که به حساب ۶۴۶۴ نفر از فرهنگیانی که عضو این صندوق بوده‌اند، واریز شده است.

این اقدام در راستای حفظ کرامت فرهنگیان عضو، پرداخت سهم‌الشرکه در سریع‌ترین زمان ممکن و کمتر از یک ماه پس از دریافت اطلاعات بازنشستگی، به حساب آنها واریز شده است.

در گزارش موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان آمده است: این افراد همچنین شامل بازخریدها، فوتی‌ها، از کار افتاده‌ها و انصرافی‌ها هستند. با توجه به فراهم بودن زمینه افتتاح حساب غیرحضوری بانک سرمایه در سوپر اپلیکیشن فرهنگیان برای اعضای موسسه به آدرس szf.satpay.ir واریزی‌ها به حساب بازنشستگان به عاملیت این بانک خواهد بود.

همچنین فرهنگیانی که قبلا در بانک سرمایه حساب نداشتند، توسط بانک برای آنها افتتاح حساب صورت گرفته است، بنابراین بازنشستگان برای اطلاع از واریز سهم‌الشرکه، به صورت حضوری یا اینترنتی موجودی حساب خود در بانک سرمایه را بررسی کنند.

روابط عمومی صندوق ذخیره فرهنگیان بر تحول در ساختار امور اعضا در موسسه و نظام پرداخت سهم‌الشرکه اعضای بازنشسته به کمتر از یک ‌ماه تاکید کرده است. بر این اساس این مبلغ، اولین وجوهی است که فرهنگیان بازنشسته قبل از برقراری حقوق مستمری، به طور کامل و یکجا دریافت می‌کنند.

همچنین اجرایی شدن طرح ارزش مالکانه باعث ترغیب بیشتر  فرهنگیان به عضویت در صندوق شده است به طوری که علاوه بر معلمان جدیدالاستخدام، فرهنگیان شاغل نیز که عضو صندوق نبودند، نسبت به عضویت اقدام کرده‌اند، به طوری که در حال حاضر ۸۶ درصد از فرهنگیان عضو صندوق هستند.

صندوق ذخیره از  فرهنگیانی که هنوز عضو صندوق نشده‌اند، خواسته است با مراجعه به دفاتر نمایندگی موسسه در سراسر کشور یا ادارات تعاون آموزش و پرورش نسبت به عضویت در موسسه اقدام کنند تا از خدمات حین خدمت و سودآوری این مجموعه بزرگ اقتصادی در زمان بازنشستگی بهره‌مند شوند. همچنین فرهنگیانی که عضو موسسه هستند، می‌توانند نسبت به افزایش واریزی خود تا سقف ۵ درصد حقوق و مزایا اقدام کنند.

ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  Markets

  نیازمندیها

  تازه های سایت

  سایر رسانه ها

   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد