سوال از وزیر اقتصاد درباره منطقه آزاد الوند

کد خبر: 1266906

عضو هیئت رئیسه مجلس سوال نماینده آبادان از سید احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی درباره علت عدم فعال شدن گیت‌های ورود و خروج در منطقه آزاد الوند را اعلام وصول کرد.

سوال از وزیر اقتصاد درباره منطقه آزاد الوند

محمد رشیدی عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در جلسه  علنی امروز (یکشنبه 17 دی) قوه مقننه سوال منطقه‌ای جلیل مختار نماینده آبادان از سید احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی درباره علت عدم فعال شدن گیت‌های ورود و خروج در منطقه آزاد الوند و اداره کل گمرکات کشور.

به گزارش تسنیم، طبق آیین‌نامه داخلی مجلس هر یک از نمایندگان می‌توانند راجع به مسائل داخلی و خارجی کشور از دولت سؤال نمایند. سؤال باید کتبی به طور صریح و اختصار‌بوده و در جلسه رسمی به رئیس مجلس داده شود و در همان جلسه عنوان آن قرائت و فوراً برای وزیر مربوط ارسال می‌گردد و ظرف 48 ساعت تکثیر‌و در اختیار نمایندگان قرار می‌گیرد.

طبق اصل 88 قانون اساسی وزیر مورد سؤال مکلف است حداکثر ظرف 10 روز از تاریخ ابلاغ سؤال در مجلس حضور یافته و پاسخ‌دهد و الا از طرف رئیس مجلس بازخواست می‌شود مگر در مواردی که وزیر رسماً تقاضای تأخیر نموده و پس از صحبت یک مخالف و یک موافق هر‌کدام پنج دقیقه در این مورد رأی‌گیری به عمل خواهد آمد وزیر و نماینده‌ای که سؤال نموده بر طبق بند 4 ماده 76 صحبت می‌نمایند.

‌تبصره - در صورتی که سؤال به امضاء چند نفر باشد نماینده منتخب سؤال‌کنندگان صحبت خواهد کرد.

تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    Markets

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها