معافیت مالیاتی خودروهای گران قیمت تا سقف ۳.۵ میلیارد تومان

کد خبر: 1267019

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه از مصوبه این کمیسیون برای معافیت مالیاتی خودروهای لوکس تا سقف سه و نیم میلیارد تومان قیمت خبر داد.

معافیت مالیاتی خودروهای گران قیمت تا سقف ۳.۵ میلیارد تومان

رحیم زارع، با اشاره به مصوبات کمیسیون تلفیق در شیفت شب، گفت: کمیسیون مصوب کرد؛ انواع خودروی سواری و وانت دو اتاق (کابین) دارای شماره انتطامی شخصی در اختیار مالکین اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی که قیمت روز خودروی آنها بیش از سی و‌ پنج میلیارد ریال است نسب به مازاد بر این مبلغ مشمول مالیات سالانه خودرو به نرخ یک درصد شوند.

وی افزود: مأخذ محاسبه مالیات خودرو موضوع این بند قیمت روز خودرو تعیین شده توسط سازمان امور مالیاتی  کشور است. سازمان مزبور مکلف است مراتب را به نحو مقتضی بر اساس اطلاعات دریافتی از پلیس راهور که می‌بایست تا پایان خرداد ماه سال ۱۴۰۳ به صورت بر خط به سازمان امور مالیاتی کشور ارسال گردد.به اطلاع اشخاص مشمول برساند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: براساس این مصوبه، کلیه اشخاص حقوقی و حقیقی غیر دولتی مکلفند مالیات سالانه مربوط به خودروهای تحت تملک خود و فرزندان کمتر از ۱۸ سال و محجور تحت تکفل را حداکثر تا پایان بهمن ماه سال پرداخت کنند. در صورت عدم پرداخت مشمول حکم ماده ۱۹۰ قانون مالیات‌های مستقیم مصوب ۱۳۶۶ و اصطلاحات بعدی هستند./خانه ملت

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    Markets

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها