کاهش 800 واحدی شاخص بورس تهران

کد خبر: 1267142

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات با کاهش 800 واحدی همراه شد.

 کاهش 800 واحدی شاخص بورس تهران

بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز دوشنبه با عقب‌نشینی 800 واحدی نسبت به روز قبل به رقم 2 میلیون و 153 هزار و 975 واحد رسید.

همچنین شاخص هم وزن بورس با کاهش 419 واحد به رقم 759 هزار و 603 واحد رسید. ارزش بازار در بورس تهران که ناشی از ارزش روز 611 شرکت بورسی است به بیش از 7 میلیون و 509 هزار میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران امروز بیش از 7.9 میلیارد سهام و اوراق مالی در قالب 389 هزار فقره معامله و به ارزش 4 هزار و 464 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

همه شاخص‌های بورس امروز قرمز شدند بگونه‌ای که شاخص کل و شاخص قیمت با معیار وزنی ارزشی نسبت به روز قبل 4 صدم درصد کاهش یافتند. این دو شاخص با معیار هموزن 6 صدم درصد افت کردند. شاخص آزاد شناور یک صدم درصد کاهش یافت، شاخص بازار اول بورس 5 صدم درصد کاهش یافت و شاخص بازار دوم بورس 3 صدم درصد کاهش یافت.

امروز نمادهای پالایش نفت بندرعباس، پتروشیمی پردیس، پالایش نفت اصفهان و پالایشگاه تهران به ترتیب بیشترین اثر افزایشی در شاخص بورس را داشتند و نمادهای ایران‌خودرو، گل‌گهر و مخابرات ایران بیشترین اثر کاهشی در شاخص بورس را از خود به جای گذاشتند.

در فرابورس ایران هم شاخص کل امروز با 4 واحد کاهش به رقم 26 هزار و 246 واحد رسید.

ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از یک میلیون و 444 هزار میلیارد تومان رسید.ارزش شرکت‌های بازار پایه که ناشی از شرکت‌های اخراجی از بازارهای اصلی بورس و فرابورس است، به بیش از 385 هزار میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران در فرابورس امروز بیش از 7.5 میلیارد سهام در قالب 287 هزار فقره معامله و به ارزش 275 هزار میلیارد تومان رسید.

البته لازم به یادآوری است مطابق روال دوشنبه‌ها امروز هم در قالب عملیات بازار باز اوراق مالی و بدهی دولت به تعداد بیش از 3 میلیارد ورقه در قالب 427 نوبت معامله و به ارزش 272 هزار میلیارد تومان بین بانک‌ها داد و ستد شد که ارقام آن صرفا در فرابورس درج می‌شود.

امروز نمادهای انتخاب الکترونیک، مادیران، صنعتی آرتاویل تایر و بیمه دی بیشترین اثر افزایشی در شاخص فرابورس را داشتند و نمادهای ایران‌خودرو دیزل، مالی سپهر صادرات و نیروی برق دماوند بیشترین اثر کاهشی در شاخص فرابورس را از خود به جای گذاشته است.

به گزارش فارس، سرمایه‌گذاری در بورس باید در از محل پس‌انداز و در یک چشم‌انداز بلندمدت در سهام شرکت‌های بنیادی انجام شود که در مدت نگهداری سهام نباید به شایعات و علائم سیگنال‌فروشان توجه کرد، بلکه باید بر اساس استراتژی بلندمدت در بازار سرمایه‌گذاری شود.

بورس می‌تواند محلی برای تأمین مالی شرکت‌ها شود و در حال حاضر سهم بورس از تأمین مالی کمتر از 10 درصد است که این سهم باید حداقل به 30 درصد افزایش پیدا کند./ فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  Markets

  نیازمندیها

  تازه های سایت

  سایر رسانه ها

   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد