شرایط بانک‌ها برای پرداخت وام با سند ملک | مبلغ وام با سند ملکی چقدر؟؟

کد خبر: 1267409

اگر منزل مسکونی شما سند دارد می‌توانید از بانک‌ وام با ضمانت سند خانه دریافت کنید. در این گزارش به بررسی شرایط دریافت وام با سند ملک پرداختیم.

شرایط بانک‌ها برای پرداخت وام با سند ملک | مبلغ وام با سند ملکی چقدر؟؟

وام با سند ملکی یکی از پرطرفدارترین وام‌هایی است که افراد به دنبال آن هستند. وام با سند خانه جزء وام‌های بدون ضامن به حساب می‌آید. در دریافت وام با سند ملکی، باید به این نکته توجه کنید که ملک شما باید مسکونی بوده و دارای سند شش دانگ باشد. دریافت وام با سند ملکی کار سختی نیست و با ارائه مدارک مورد نیاز و انجام مراحل و شرایط مخصوص هر بانک، می توان وام دریافت کرد. یکی از مزیت های دریافت وام با سند ملکی، سرعت دریافت آن است، زیرا سند ملک ضامنی معتبر است که برای ضمانت کفایت می کند.

مبلغ وام با سند ملکی / اقساط وام با سند ملکی

معمولا بانک به ارزش ۵۰ درصد قیمت کارشناسی ملک به شما وام پرداخت می‌نماید. درصد سود وام با سند ملک و مدت بازپرداخت این وام در بانک‌های مختلف متفاوت است اما معمولا سود وام ۱۸ درصد و مدت بازپرداخت حداکثر ۵ سال است.

شرایط بانک‌ها برای پرداخت وام با سند ملک

بانک‌ها برای پرداخت وام با سند شش دانگ معمولا شرایط مشترکی دارند که در ادامه به آن اشاره می‌کنیم:

فرد متقاضی وام با سند ملکی باید رتبه اعتباری بالایی داشته باشد.

فرد متقاضی وام باید چک برگشتی و اقساط معوقه نداشته باشد.

سند منزل مسکونی باید شش دانگ بوده و دارای پایان کار باشد.

سند منزل نباید در رهن بانک و یا ضمانت باشد.

افرادی که حساب فعال داشته و یا کارکرد حساب بالایی دارند در اولویت هستند.

سن فرد متقاضی باید بالای ۱۸ سال باشد.

مدارک لازم برای دریافت وام با سند ملکی

برای دریافت وام با سند ملکی، هنگام ثبت نام، یک سری مدارک جهت احراز منطقه مسکونی و هویت افراد لازم است که به بانک ارائه گردد. مدارک لازم برای دریافت وام با سند ملکی، شامل موارد ذیل می شود: تصویر کلیه صفحات شناسنامه متقاضی، تصویر کارت ملی متقاضی، گواهی اشتغال به کار متقاضی در تاریخ اعطای تسهیلات و تعیین میزان حقوق و تعهد کسر از حقوق در صورت عدم پرداخت، تصویر سند مالکیت یا سرقفلی یا اجاره نامه محل کسب یا کپی برابر اصل اسناد یا مدارک مالکیت متقاضی.

تصاویر سند مالکیت در مواردی که تسهیلات در قبال وثیقه ملکی اعطا می شود، تصویر کامل اسناد مالکیت اموال غیر منقول، کد صنفی ده رقمی، چک ضمانت، چنانچه سن مالک زیر ۱۸ سال (سن قانونی) باشد ولی یا وکیل قانونی از طرف متقاضی، درخواست استفاده از تسهیلات بانک را می نماید و اسناد مربوط را امضا و وجوه مربوط به تسهیلات اعطائی را دریافت می کند.

قرارداد منعقده پرداخت وام، یک نسخه از کلیه اسناد حسابداری و انتظامی و تعهدات از بدو انعقاد قراداد تا مرحله واریز و تسویه آن، ارزیابی هزینه های انجام شده ناشی از وام اعطائی بانک.

اقتصادآنلاین

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    Markets

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها