افزایش قیمت طلا و سکه در بازار | قیمت سکه ۳۱ میلیونی شد | حباب سکه چقدر بالا رفت؟

کد خبر: 1267663

امروز در بازار آزاد قیمت طلای ۱۸عیار هر گرم ۲میلیون و ۶۰۵ هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۳۱ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان است.

افزایش قیمت طلا و سکه در بازار | قیمت سکه ۳۱ میلیونی شد | حباب سکه چقدر بالا رفت؟

همزمان با تغییر قیمت اونس جهانی طلا و افزایش قیمت ارز در بازار داخلی، قیمت طلا و سکه در بازار با افزایش همراه شد؛ سکه هم اکنون وارد کانال ۳۱ میلیونی شده است.

به گزارش تسنیم، قیمت انواع سکه و طلا در بازار سبزه میدان امروز با افزایش محسوس همراه بوده تا جایی که قیمت سکه یک کانال جلوتر رفته  و وارد کانال 31 میلیونی شده است.

فعالان بازار علت اصلی افزایش قیمت طلا و سکه را نوسانات ارز در بازار آزاد، افزایش قیمت جهانی طلا و البته افزایش تقاضا برای خرید طلا و سکه می دانند.

محمد کشتی آرای فعال بازار طلا و جواهر در خصوص چرایی افزایش قیمت طلا و سکه در روز جاری به خبرنگار تسنیم گفت: قیمت جهانی طلا نسبت به دیروز سه دلار کاهش یافته است اما افزایش قیمت ارز و تقاضای پایانی سال دو عامل اصلی است که باعث شده قیمت ها در بازار صعودی شود.

او می گوید: باتوجه به در پیش بودن ماه رمضان، و افزایش مراسمات قبل از این ماه، تقاضا برای خرید طلا و سکه بصورت طبیعی در بازار بالا رفته است.دو سه ماهی بازار به ثبات بود ولی به دلیل پیش رو بودن ماه رمضان و عید نوروز تقاضا افزایش یافته است.

البته کشتی آرای این را هم گفت که افزایش تقاضا باعث افزایش حباب سکه در بازار شده است؛ برهمین اساس نیز حباب سکه از 5 میلیون و 200 هزار تومان به 6 میلیون و 300 هزار تومان رسیده است. ضمن اینکه قیمت سکه حدود یک میلیون و 200 هزار تومان نسبت به دیروز بالا رفته است.

این فعال بازار طلا و جواهر با تأکید براینکه افزایش حباب سکه یکی دیگر از دلایل افزایش قیمت سکه است، گفت: طبیعتا وقتی قیمت سکه بالا می رود قیمت طلا هم تحت تاثیر قرار می گیرد.

او درباره اینکه آیا محدودیت واردات شمش و قوانین جدید عرضه آن در مرکز مبادله ارز و طلا اثری در بازار و افزایش قیمت‌ها نداشته است؟ گفت:از آنجایی که واردات زیاد شمش طلا باعث قاچاق معکوس شده بود بانک مرکزی با وضع شرایط جدید واردات را قانونمند کرد. این موضوع البته در روزهای اول اثری نداشت ولی الان اثرات آن در بازار محسوس شده و ورود طلا به بازار را محدود کرده است.

کشتی آرای همچنین با اشاره به نوسانات نرخ ارز در بازار آزاد گفت: از مهمترین دلایل افزایش قیمت ارز در بازار نیز افزایش تقاضای فصلی شرکت‌ها در ماه های پایانی سال است. ولی حتما بانک مرکزی وارد بازار ارز خواهد شد و اجازه ی التهاب به بازار را نمیدهد.

به گفته این فعال بازار طلا و جواهر، هم‌اکنون در بازار آزاد، قیمت طلای 18عیار هر گرم 2 میلیون و 610 هزار تومان، قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح قدیم 28 میلیون و 200 هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید نیز 31 میلیون و 650 هزار تومان است.

 در بازار سبزه‌میدان، قیمت نیم‌سکه بهار آزادی 17 میلیون و 450هزار تومان، ربع‌سکه بهار آزادی 11 میلیون و 300 هزار تومان و سکه یک‌گرمی6 میلیون و 150 هزار تومان تعیین شده است و به فروش می‌رسد.

هر مثقال طلا در بازار داخلی، 11 میلیون و 308 هزار تومان ارزش‌گذاری شده است؛ ضمن اینکه قیمت هر اونس طلا در بازارهای جهانی 2034 دلار است.

به گزارش تسنیم، قیمت دلار بعد از حادثه تلخ تروریستی کرمان با افزایش همراه شد و با تکاپوی دلال‌ها وارد کانال 51 هزار تومان شد؛ البته روز شنبه قیمت دلار با کاهش همراه شد و به کانال 50 هزار تومان بازگشت. طی یکی دو روز گذشته اما به دلیل برخی خبرهای سیاسی و البته تلاش سفته بازان دلار مجددا وارد کانال 51 هزار تومان شد.

به گفته فعالان بازار ارز، انتشار برخی خبرهای سیاسی درباره برجام، حادثه تروریستی کرمان و افزایش تقاضای سه ماه پایانی سال از مهمترین دلایل رشد قیمت ارز در بازار است.

"رشد قیمت‌ها خیلی دوام نخواهد داشت" این نکته‌ای است که مورد تاکید بازاری‌هاست و اکثرا معتقدند بازارساز در ماه های گذشته نشان داده که اجازه افزایش قیمت را نمیدهد و اینبار هم ریزش قیمت ها خیلی دور از ذهن نیست.

کارشناسان اقتصادی هم در روزهای گذشته به دفعات تأکید کرده اند که نوسانات بازار ارز کوتاه مدت و سیاسی است و ریشه اقتصادی ندارد برهمین اساس مردم باید مراقب باشند تا فریب سوداگران را نخورند

به گزارش تسنیم، هم‌اکنون در بازار آزاد، قیمت طلای 18عیار هر گرم 2 میلیون و 605 هزار تومان، قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح قدیم 28 میلیون تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید نیز 31 میلیون و 400 هزار تومان است.

 در بازار سبزه‌میدان، قیمت نیم‌سکه بهار آزادی 17 میلیون و 400هزار تومان، ربع‌سکه بهار آزادی 11 میلیون و 250 هزار تومان و سکه یک‌گرمی6 میلیون و 100 هزار تومان تعیین شده است و به فروش می‌رسد.

هر مثقال طلا در بازار داخلی، 11 میلیون و 285 هزار تومان ارزش‌گذاری شده است؛ ضمن اینکه قیمت هر اونس طلا در بازارهای جهانی 2035 دلار است.

در معاملات امروز (چهارشنبه 20 دی 1402) مرکز مبادله ارز و طلای ایران، هر اسکناس دلار آمریکا با ثبات نسبت به روز کاری قبل به 42 هزار و 926 تومان و نرخ حواله دلار هم با کاهش جزئی با نرخ 39 هزار و 527 تومان معامله می‌شود.

قیمت هر اسکناس یورو در مرکز مبادله ایران نیز با کاهش نسبت به روز کاری قبل به 46 هزار و 938 تومان و نرخ حواله یورو نیز با کاهش به 43 هزار و 221 تومان رسیده است.

از سوی دیگر، اسکناس درهم امارات نیز با ثبات قیمت نسبت به روز کاری گذشته 11 هزار و 688 تومان ارزش‌گذاری شده و نرخ حواله درهم نیز 10 هزار و 763 تومان است.

بروز رسانی: ‌چهار‌شنبه 20  دی 13:10

نوع

قیمت لحظه (تومان)

قیمت سکه بهارآزادی

  28  میلیون

قیمت سکه بهارآزادی(طرح جدید)

31  میلیون و 400 هزار

قیمت نیم سکه بهارآزادی

17  میلیون و 400 هزار

قیمت ربع سکه بهارآزادی

11  میلیون و 250 هزار

قیمت سکه گرمی

6 میلیون و 100 هزار

بروز رسانی: ‌چهار‌شنبه 20  دی 13:10

نوع

قیمت لحبظه (تومان)

گرم طلای 18 عیار

2 میلیون و 605  هزار

مثقال طلا

11 میلیون و 285  هزار

انس طلا(دلار)

2035

تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  Markets

  نیازمندیها

  تازه های سایت

  سایر رسانه ها

   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد