قیمت جدید تیبا صفر در بازار و کارخانه

کد خبر: 1267812

بررسی قیمت روز و جدید انواع خودرو تیبا در تاریخ ۲۰ دی ماه .

قیمت جدید تیبا صفر در بازار و کارخانه

بر اساس قیمت خودروهای کارکرده امروز، قیمت تیبا صندوق دار دست دوم مدل ۹۴ با ۲۷۰ هزارکیلومتر به ۲۳۳ میلیون تومان رسیده است. همچنین قیمت تیبا هاچبک سال ۹۵ با ۲۲۰ هزارکیلومتر نیز ۲۴۰ میلیون تومان شده است. قیمت تیبا دوگانه سوز کارکرده سال ۹۳ برای مدل صندوقدار با ۲۳۰ هزارکارکرد نیز ۲۱۸ میلیون تومان است. قیمت تیبا صفر در بازار برای مدل هاچبک ۳۶۰ میلیون تومان است. قیمت تیبا صندوق دار صفر نیز ۳۵۰ میلیون تومان شده است.

قیمت تیبا صفر در بازار و کارخانه

برند مدل(سال ساخت) کارکرد (کیلومتر) قیمت (تومان)

 
 
هاچ بک EX ۱۴۰۱ | با رینگ فولادی - سایپا صفر  ۳۶۰,۰۰۰,۰۰۰
صندوق دار SX بنزینی ۱۴۰۱ | سایپا صفر  ۳۵۰,۰۰۰,۰۰۰
تیبا دو پلاس ۱۴۰۰ | سایپا صفر ۳۶۰,۰۰۰,۰۰۰

تیبا، هاچ بک EX

۱۳۹۷ ۸۵,۰۰۰ ۲۸۵,۰۰۰,۰۰۰

تیبا، صندوق دار EX

۱۳۹۴ ۲۷۰,۰۰۰ ۲۳۳,۰۰۰,۰۰۰

تیبا، هاچ بک EX

۱۳۹۵ ۲۲۰,۰۰۰ ۲۴۰,۰۰۰,۰۰۰

تیبا، صندوق دار SX دوگانه سوز

۱۳۹۳ ۲۳۰,۰۰۰ ۲۱۸,۰۰۰,۰۰۰

تیبا با نام پیشین مینیاتور در ۲۳ آذر ۱۳۸۹ رونمایی شد. سایپا در طراحی این خودرو، تا حد زیادی از مشاوران و طراحان ایتالیایی، آلمانی و کره‌ای کمک گرفت. در طراحی این خودرو، استفاده از قطعات پراید، کیا ریو و تندر۹۰ مشهود است. ناظمی، مدیر استراتژیک سایپا با تأیید استفاده از مشاوران خارجی در این پروژه، استفاده از تجربیات سایپا در تولید ریو و پراید را باعث کاهش هزینه طراحی این خودرو می‌داند. این خودرو توسعه یافته پلتفرم S۸۱ سایپا بوده ودارای موتور ۱۵۰۰cc با مصرف حدود ۶/۵ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر و استاندارد آلایندگی یورو ۴ است. این خودرو در نسخهٔ فول هم قابل سفارش بود.

هزینه طراحی این خودرو ۱۲۰میلیون دلار است که استفاده از قطعات و طراحی‌های مشترک، باعث کاهش هزینه تمام شده طراحی آن شد. این خودرو در زمان رونمایی خودرویی برای دهک‌های میانی و پایین جامعه و با قیمت زیر ۱۰ میلیون رونمایی شد اما در پایان با افزایش قیمت از دسترس دهک‌های پایین خارج شد. تولید این خودرو در مردادماه سال ۱۴۰۱ به دلیل عدم ایمنی کافی خودرو متوقف شد./اقتصادآنلاین

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    Markets

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها