قیمت دلار ۵۲ هزار تومانی هیجانی است | قیمت اصلی دلار چند؟

کد خبر: 1268720

کارشناس اقتصادی با بیان این که قیمت اصلی دلار ۴۲ هزار تومان است گفت: نرخ دلار ۵۲ تا ۵۳ هزار تومانی هیجانی است و اتفاقی رخ نداده است.

قیمت دلار ۵۲ هزار تومانی هیجانی است | قیمت اصلی دلار چند؟

آلبرت بغزیان در برنامه روی خط اقتصاد درباره نوسان های اخیر نرخ دلار در بازار آزاد گفت: بازار ارز ایران تجربه دلار 60 هزار تومانی داشته است و نرخ دلار 52 تا 53 هزار تومانی نگران کننده نیست چون در نوسان های بوجود آمده تاثیری بر قیمت کالاها نداشته است.

وی ادامه داد: نهاد بازار ساز از طریق مرکز مبادله با واقعی کردن عرضه و تقاضا قیمت را کنترل کرد و سهم بازار آزاد را به 5 درصد کاهش داد.

کارشناس اقتصادی بیان کرد: این 5 درصد نباید اقتصاد ایران را تحت شعاع قرار دهد. همواره هیجان ها در بازار وجود دارد اما باید این نکته را در نظر گرفت که قیمت اصلی دلار در مرکز مبادله 42 هزار تومان است.

وی افزود: متاسفانه یکی از باورهای غلط این بوده که تا یک جهش صورت می گیرد قیمت مسکن،خودرو،کالاها افزایش پیدا می کند. در صورتی که اتفاقی رخ نداده است. بانک مرکزی بازار رصد می کند.

بغزیان یادآور شد: به افرادی که قصد فعالیت در بازار ارز دارند توصیه می شود که با توجه به هیجانی بودن نرخ فعلی دلار هیجانی عمل نکنند. بانک مرکزی وارد بازی دلالان نخواهد شد./ تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    Markets

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها