سهمیه آرد کم شد/ دستور جدید برای شیوه فروش نان؟

کد خبر: 1268728

نایب رئیس اتحادیه نانوایان سنتی گفت: نانی‌نو، سامانه فروش هوشمند نان، سهیمه آرد برخی نانوایان را به شدت کاهش داد که این امر منجر به اعتراض برخی نانوایان شده است که پاسخگوی نیاز روزانه آنها نیست.

سهمیه آرد کم شد/ دستور جدید برای شیوه فروش نان؟

محمد جواد کرمی نایب رئیس اتحادیه نانوایان سنتی اظهار داشت: سهمیه نانوایان در ماه جاری در مقایسه با ماه‌های گذشته کاهش یافته که این امر اعتراض برخی نانوایان به اتحادیه را همراه داشته است.

وی افزود: شرکت نانی نو ( شرکت ارائه دهنده دستگاه های هوشمند نانوایی) اعلام می‌کند محدودیتی برای فروش نان به مردم نداریم اما این شرکت برای نانوایان محدودیت فروش نان گذاشته است، به طوری که اگر یک نانوایی برای فروش هر کیسه آرد تعداد کارت بانکی کمتری در دستگاه ها نانینو کشیده باشد سهمیه آرد نانوایان را کاهش می‌دهد.

نایب رئیس اتحادیه نانوایان سنتی ادامه داد: به طور مثال برای هر کیسه آرد 40 کیلوگرمی که 110 عدد نان سنگ پخته می شود باید 36 نفر خرید داشته باشند.

وی تصریح کرد:به مردم  اعلام می شود که محدودیتی برای خرید نان ندارند اما برای اختصاص آرد به نانوایان اعلام می‌شود بر اساس فروش با این شرایط می‌تواند سهمیه آرد خود را دریافت کنند.

حتی نمی‌دانیم چه دستگاهی باید درباره کاهش سهمیه آرد نانوایان پاسخگو باشد

کرمی اظهار داشت: امروز تعداد زیادی از نانوایان به این موضوع معترض بودند اما از آنجا که متولی این امر مشخص نیست ما حتی نمی‌دانیم که چه دستگاهی باید در این خصوص پاسخگو باشد؛ وزارت کشور در این ارتباط می گوید که شرکت نانی نو  و وزارت اقتصاد باید پاسخگو باشد، با مراجعه به وزارت اقتصاد به ما اعلام می شود که وزارت جهاد کشاورزی مسئول است و در نهایت به نتیجه ای نمی‌رسیم.

وی تصریح کرد: مشخص نبودن متولی این موضوع باعث شده که امروز شاهد باشیم که نانوایان سردرگم باشند و ما نیز در اتحادیه پاسخی برای ارائه به آنها نداشته باشیم زیرا ما حتی به سامانه نانی نو دستری نداریم.

نایب رئیس اتحادیه نانوایان سنتی ادامه داد: آرد اختصاصی به نانوایان نیاز آنها تا ظهر را بیشتر تامین نمی‌کنند و این موضوع در نهایت منجر به آن خواهد شد که نانوایان حتی نتوانند دستمزد کارگران خود را تامین کنند زیرا آرد کافی را در اختیار ندارند.

وی با بیان اینکه نانی نو خطاهای زیادی دارد گفت: برخی افراد که طرز استفاده از این دستگاه را به خوبی یادگرفته اند نه تنها با کمبود آرد مواجه نیستند بلکه آرد مازاد در اختیار آنها قرار می گیرد اما نانوایانی که سلامت کار می‌کنند آرد کافی در اختیار ندارند.

کرمی اظهار داشت: به نانوایان اعلام شده است که نانوایان به صورت حضوری به میز خدمت فرمانداری‌ها مراجعه کنند که این نشان دهنده خطاهای زیاد و غیر هوشمند بودن این دستگاه ها است.

تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  Markets

  نیازمندیها

  تازه های سایت

  سایر رسانه ها

   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد