تعیین منابع هدفمندی یارانه‌ها در ۱۴۰۳ | سهم بودجه دولت از فروش نفت چقدر شد؟

کد خبر: 1269704

عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ توضیحی درباره مصوبه اعضای کمیسیون متبوعش درباره هدفمندی یارانه‌ها ارائه کرد.

تعیین منابع هدفمندی یارانه‌ها در ۱۴۰۳ | سهم بودجه دولت از فروش نفت چقدر شد؟

حسینعلی حاجی‌دلیگانی عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی سال 1403 راجع به مصوبات اعضای کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 1403، گفت: بر اساس مصوبه اعضای تلفیق سهم صندوق توسعه ملی از محل فروش نفت از 40 درصد پیش‌بینی دولت به 45 درصد افزایش یافت.

وی با اشاره به دیگر مصوبه اعضای کمیسیون تلفیق بودجه با بیان اینکه 3 درصد از محل فروش به مناطق نفت‌خیز و محروم اختصاص خواهد یافت، افزود: همچنین طبق مصوبه اعضا مقرر شد در سال آینده 14.5 درصد از محل فروش نفت به وزارت نفت جهت سرمایه‌گذاری در این حوزه اختصاص یابد، همچنین سهم بودجه دولت از فروش نفت سی‌و‌هفت‌ونیم درصد تعیین شد.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال 1403 با اشاره به مصوبه کمیسیون در رابطه با هدفمندی یارانه‌ها تصریح کرد: حدود 700 هزار میلیارد تومان منابع برای هدفمندی مصوب شد که برای پرداخت یارانه نقدی و معیشتی، جبران قدرت خرید خانوار ناشی از افزایش قیمت‌ها، یارانه دارو، نان و پرداخت مستمری به خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی هزینه خواهد شد.

حاجی‌دلیگانی همچنین در خصوص مصوبه اعضای تلفیق در موارد الحاقی به لایحه بودجه گفت: طبق مصوبه مقرر شد منابعی برای ساخت مسکن در کشور در نظر گرفته شود؛ لذا با تصویب کمیسیون تلفیق، بانک‌های دولتی اعم از بانک ملی، سپه، توسعه تعاون و مسکن باید تا 100 هزار میلیارد تومان سرمایه خود را افزایش دهند که این افزایش سرمایه صرفاً برای پرداخت تسهیلات ساخت مسکن هزینه می‌شود.

وی درباره مصوبه اعضای کمیسیون تلفیق برای پرداخت بدهی پیمانکاران به دولت گفت: کمیسیون تلفیق با اختصاص 10 هزار میلیارد تومان برای ارائه اسناد تسویه جهت پرداخت بدهی پیمانکاران به دولت موافقت کرد.

نماینده شاهین‌شهر در مجلس اضافه کرد: همچنین با تصویب اعضای کمیسیون تلفیق، بخشودگی سود، دیرکرد و کارمزد و جریمه تسهیلات پرداختی کشاورزان تا سقف 200 میلیون تومان برای سال آینده اعمال شود.

وی اظهار کرد: مصوبات کمیسیون تلفیق برای تبدیل شدن به قانون نیاز به موافقت نمایندگان در جلسه علنی و تأیید شورای نگهبان دارد.

حاجی‌دلیگانی با اعلام اینکه کار کمیسیون تلفیق درباره جزئیات لایحه بودجه سال 1403 به اتمام رسیده است، گفت: لایحه این هفته در دستورکار نمایندگان در جلسه علنی مجلس قرار می‌گیرد.

تسنیم

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  Markets

  نیازمندیها

  تازه های سایت

  سایر رسانه ها

   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد