گلایه وزیر صمت از بودجه 1403

کد خبر: 1270154

وزیر صمت با اشاره به اینکه تورم و جهش نرخ ارز باید در رشد فروش شرکت‌های برتر تعدیل شود، گفت: لایحه بودجه ۱۴۰۳ فرصت سرمایه‌گذاری صنایع را محدود خواهد کرد.

 گلایه وزیر صمت از بودجه 1403

 علی آبادی وزیر صمت با اشاره به اینکه منشأ بیش اظهاری واردات و‌ کم‌ اظهاری صادرات در تجارت ارز چند نرخی است، اظهار کرد: بسیاری از شرکت‌های فعال در یک صنعت صرفا به خاطر استفاده از منافع ارزی وارد آن‌ حوزه شده‌اند. بر این اساس این موضوع باید به‌ معیاری برای رتبه‌بندی شرکت‌های برتر تبدیل شود.

وی افزود: رشد صنعتی پایدار و صادرات محور باید به محوری در سنجش شرکت‌های برتر تبدیل شود. در گذشته در مجموعه‌ای که فعال بودم مواد اولیه را 40 دلار خریداری می‌کردیم و در هر کیلو 40 هزار دلار فروش‌ می‌رفت که نشاندهنده ارزش افزوده بالایی آن حوزه بود.

به گفته علی آبادی، مسولیت‌پذیری یکی از شاخص‌های پیشنهادی اهل فن برای سنجش شرکت‌هاست. بخشی از درآمد شرکت‌ها باید صرف توسعه منطقه استقرار آن شرکت شود.

وزیر صنعت، معدن‌ و‌ تجارت، گفت: یکی از‌ مشکلات‌ کشور‌ نرخ‌ تشکیل سرمایه است. در لایحه بودجه نکته‌ای گنجانده شده که فرصت تشکیل سرمایه را از ما می‌گیرد.

علی آبادی با اشاره به اینکه امروز فناوری خودروهای احتراقی را نباید به مفت هم‌ خریداری کرد، تصریح کرد: مرکز دیده‌بانی در ایمیدرو با هدف سنجش استعدادهای هر منطقه در راستای توسعه کسب و کار ایجاد شود.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    Markets

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها