زلزله ۵۳۰ بار ایران را لرزاند

کد خبر: 1270425

بر اساس آمار شبکه‌های لرزه‌نگاری مرکز لرزه‌نگاری کشوری وابسته به مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، ایران در دی ماه امسال، ۵۳۷ بار لرزید.

زلزله ۵۳۰ بار ایران را لرزاند

شبکه‌های لرزه‌نگاری مرکز لرزه‌نگاری کشوری وابسته به مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، در دی‌ماه ۱۴۰۲ تعداد ۵۳۷ زمین‌لرزه را ثبت کردند. این زمین‌لرزه‌ها در نواحی مختلف ایران و نواحی مرزی رخ‌داده و توسط شبکه‌های لرزه‌نگاری ثبت و تعیین محل شده‌اند. در دی‌ماه ۱۴۰۲ تعداد ۱۰ زمین‌لرزه با بزرگای بیش از ۴.۰ در داخل کشور توسط مرکز لرزه‌نگاری کشوری به ثبت رسیده است که بزرگترین آنها زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۴.۹ در مقیاس امواج درونی زمین در تاریخ ۲۹ دی در حوالی مرز ایران و کشور آذربایجان و زمین‌لرزه‌ای به بزرگای ۴.۵ در مقیاس امواج درونی زمین در تاریخ ۱۸ دی در حوالی ساغند یزد بوده است.

62892891

 

به لحاظ آماری ۴۹۲ زمین‌لرزه با بزرگای کوچکتر از ۳، تعداد ۳۵ زمین‌لرزه با بزرگای بین ۳و۴ و تعداد ۱۰ زمین‌لرزه با بزرگای بین ۴ و ۵ بوده‌ است. استان کرمان با ۷۶ زمین‌لرزه ثبت شده دستگاهی بالاترین آمار زمین‌لرزه ثبت شده در دی‌ماه ۱۴۰۲ را به خود اختصاص داده‌است و پس از آن استان‌های اصفهان و خراسان‌رضوی به ترتیب با ۵۷ و ۵۳ زمین‌لرزه قرار دارند.

 

مرکز لرزه‌نگاری کشوری در دی‌ماه امسال ۷ زمین‌لرزه در استان تهران ثبت کرده‌است که بزرگترین آنها با بزرگای ۲.۳ در مقیاس امواج درونی زمین در جوادآباد بوده‌است.628928936289289262892894

ایسنا

 
 
 

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    Markets

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها