واریزی جدید به حقوق بازنشستگان فرهنگی |پاداش پایان خدمت فرهنگیان کی پرداخت می‌شود؟

کد خبر: 1270683

نایب رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس از پرداخت قسط دوم پاداش پایان خدمت فرهنگیان بازنشسته در آینده‌ای نزدیک خبر داد و گفت: برابر پیگیری‌های به عمل آمده از وزارت آموزش و پرورش و سازمان برنامه و بودجه، قسط پایانی پاداش نیز تا پایان سال به حساب فرهنگیان واریز خواهد شد.

واریزی جدید به حقوق بازنشستگان فرهنگی  |پاداش پایان خدمت فرهنگیان کی پرداخت می‌شود؟

 محمد وحیدیبا اشاره به نشست خود با وزیر آموزش و پرورش، گفت: از موارد مطرح شده در این نشست می‌توان به ضرورت پرداخت سرانه به مدارس با اولویت پرداخت سرانه مدارس دانش آموزی اشاره کرد که هرچه سریع تر پرداخت شود.

نماینده مردم بجنورد، مانه، سملقان، جاجرم، گرمه، راز و جرگلان در مجلس شورای اسلامی افزود: پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان نیز که تا کنون فقط 30 درصد آن پرداخت شده مقرر شد با هماهنگی‌های به عمل آمده قسط دوم آن یعنی 40 درصد دیگر را پرداخت و مرحله پایانی پاداش نیز تا پایان سال پرداخت شود.

حق التدریس استان‌ها نیز به زودی پرداخت می‌شود

وحیدی اضافه کرد: همچنین در خصوص حق التدریس معلمان شاغل نیز بحث و مقرر شد برابر اسنادی که استان‌ها ارائه کردند، پرداختی‌ها به آن‌ها پرداخت شود.

وی با اشاره به نگاه وزیر آموزش و پرورش نسبت به جذب نیروی انسانی، عنوان کرد: با توجه به برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش پیش از شروع سال، امیدواریم داوطلبان جدیدی که در آزمون آموزش و پرورش پذیرفته می‌شوند، بتوانند زودتر دوره های مد نظر گذرانده و برای مهرماه 1403 در کلاس های درس حاضر شوند.

نایب رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس تصریح کرد: در خصوص صندوق ذخیره فرهنگیان و ضرورت شفاف سازی در این صندوق نیز مباحثی مطرح شد که با توجه به تغییر مدیرعامل صندوق، رویکرد مثبتی در این صندوق پیش گرفته شود و واگذاری سهام به فرهنگیان عضو به عنوان اولویت اول قرار گیرد و دولت نیز سهم خود را به این صندوق پرداخت کند./خانه ملت

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    Markets

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها