آغاز به کار نمایشگاه‌های بهاره از ۱۵ اسفند | تخفیف ۲۰ تا ۶۰ درصدی کالاها

کد خبر: 1271783

بر اساس اعلام اعضای هیئت مدیره اتاق اصناف تهران، نمایشگاه‌های بهاره از ۱۵ تا ۲۵ اسفندماه در پنج نقطه تهران برگزار می‌شود و واحدها امسال متعهد شدند بین ۲۰ تا ۶۰ درصد تخفیف بدهند.

آغاز به کار نمایشگاه‌های بهاره از ۱۵ اسفند | تخفیف ۲۰ تا ۶۰ درصدی کالاها

 رئیس اتاق اصناف تهران گفت: نمایشگاه بهاره امسال از ۱۵ اسفند تا ۲۵ اسفند در ۵ نقطه تهران از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۰ شب و در ایام ماه مبارک رمضان از ساعت ۳ بعد ازظهر تا ۱۰ شب برگزار می‌شود.

حمید رستگار اظهار کرد: برپایی نمایشگاه‌های بهاره بر اساس قانون بر اساس اتاق‌های اصناف گذاشته شده و هرگونه توزیع کالا خارج از آن ممنوع است.

وی افزود: هدف از برپایی نمایشگاه‌های بهاره توزیع کالا توسط خود تولیدکنندگان و واحدهای صنفی دارای مجوز است تا نیاز مردم با قیمت مناسبی به دست آنها برسد. از طرفی در این نمایشگاه‌ها نظارت‌های مستقیم توسط بازرسی اصناف صورت می‌گیرد.

رئیس اتاق اصناف تهران ادامه داد: نمایشگاه بهاره امسال در 5 نقطه در شهر تهران از تاریخ 15 اسفند تا 25 اسفند برگزار می‌شود.

فروش اموال سرقتی در نمایشگاه غیرمجاز بهاره

رستگار گفت: در نمایشگاه‌های بهاره‌ای که به صورت غیرمجاز در سالهای گذشته برگزار شده حتی شاهد فروش کالاهای غیرمجاز بی‌کیفیت و حتی سرقتی بوده‌ایم.

وی اظهار کرد: در نمایشگاه‌های بهاره کالاها با 20 تا 60 درصد تخفیف عرضه می‌شود.

رئیس اتاق اصناف ایران تصریح کرد: این نمایشگاه‌ها به صورت پراکنده در نقاط مختلف شهر تهران شامل پارک ارم، فرهنگسرای اشراق، فرهنگسرای خاوران، مصلای تهران و شهرآفتاب برگزار می‌شود.

رستگار افزود: دستگاه‌هایی مانند وزارت ارشاد و شهرداری تهران بیشترین دخالت را در برگزاری نمایشگاه‌های بهاره داشته‌اند.

وی در پاسخ به سوالی تصریح کرد: شهرداری تهران دلیل برگزاری نمایشگاه‌های بهاره را مصوبه شورای شهر می‌داند اما باید در نظر داشت که شهرداری نیز برای اجرا باید با هماهنگی و مجری‌گری اتاق اصناف نمایشگاه برگزار کند.

* نایب رئیس اتاق اصناف تهران: در نمایشگاه‌های حجاب و عفاف آجیل و شیرینی فروخته می‌شود!

نایب رئیس اتاق اصناف تهران گفت: با مجوزی که برای برپایی نمایشگاه‌های عفاف و حجاب وجود دارد آجیل و شیرینی فروخته می‌شود این در حالیست که برپایی نمایشگاه بهاره تنها برعهده اصناف است

 احمد ابوالحسنی در نشست خبری اظهار داشت: نمایشگاه بهاره امسال در 5 نقطه تهران توسط اصناف برگزار می‌شود اما در کنار آن وزارت ارشاد و شهرداری تهران نیز تمایل به برگزاری نمایشگاه به صورت غیرقانونی دارند زیرا بر اساس قانون تنها اصناف هستند که امکان برگزاری نمایشگاه بهاره را دارند.

وی افزود: وزارت ارشاد بر اساس مجوری که بابت برگزاری نمایشگاه حجاب و عفاف دارد اقدام به برگزاری نمایشگاه‌هایی مانند بهاره می‌کند و با عنوان نمایشگاه بهاره آجیل و شیرینی شب عید می‌فروشند.

نایب رئیس اتاق اصناف تهران گفت: نمایشگاه‌های بهاره باید توسط تولیدکنندگان و اصناف دارای مجوز برگزار شود اما نمایشگاه‌هایی که توسط وزارت ارشاد یا شهرداری برگزار می‌شود محلی برای حضور واحدهای مجوزدار صنفی یا تولیدکننده نیست.

ابوالحسنی ادامه داد: وزارت صمت و اداره اماکن از برگزاری نمایشگاه‌های غیرمجاز در شب عید سال جاری جلوگیری می‌کنند و به نظر می‌رسد که حتی شهرداری تهران و وزارت ارشاد امسال نتوانند نمایشگاه بهاره‌ای برگزار کنند.

وی تصریح کرد: افرادی که به صورت غیرمجاز اقدام به برگزاری نمایشگاه بهاره می‌کنند دلسوزی برای مردم ندارند زیرا در این نمایشگاه‌ها تولیدکنندگان و اصناف دارای مجوز حضور نخواهند داشت.

نایب رئیس اتاق اصناف تهران گفت: در نمایشگاه بهاره تنها باید افراد دارای مجوزهای صنفی و تولیدی حضور یابند تا محصولات خود را به صورت مستقیم عرضه کنند.

ابوالحسنی تاکید کرد: در نمایشگاه‌های بهاره نظارت‌های صنفی و بازرسی در آن وجود دارد تا کالاهای غیرمجاز یا گرانفروشی صورت نگیرد./ تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    Markets

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها