بذرپاش: ۲ شهر جدید در کشور ساخته می‌شود

کد خبر: 1272239

قرار است در سفر امروز وزیر راه و شهرسازی به استان هرمزگان عملیات اجرایی ۲ شهر جدید خلیج‌فارس و مکران نو آغاز و به ۲۲ هزار روستایی زمین واگذار شود.

 بذرپاش: ۲ شهر جدید در کشور ساخته می‌شود

 مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی امروز ۱۲ بهمن هم زمان با سالروز ورود تاریخی امام خمینی (ره) به کشور و در همراهی با رییس جمهوری برای افتتاح، بازدید و آغاز عملیات اجرایی برخی پروژه های مسکن و شهرسازی و حمل و نقلی از جمله جاده ای و بندری وارد استان هرمزگان شد.

آغاز عملیات اجرایی شهر جدید خلیج‌فارس و مکران‌نو، افتتاح پروژه راهداری، راه روستایی و شروع عملیات اجرایی به ارزش ۲۵هزار و ۶۹۹ میلیارد ریال، افتتاح پروژه‌های راه شامل بهره‌برداری از ۵۲ کیلومتر راه اصلی و بزرگراهی به ارزش ۱۶هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال و شرکت در جلسه شورای هماهنگی در اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، بخشی از برنامه‌های سفر بذرپاش به استان هرمزگان است.

برنامه‌ریزی شده تا جشن مسکن و انقلاب با حضور رییس‌جمهور، برخی از اعضای کابینه در سفر هیات دولت به استان هرمزگان برگزار شود. بر اساس برنامه ریزی های انجام شده در این سفر، ۱۴ هزار واحد مسکونی افتتاح می‌شود و ۲۲ هزار متقاضی در روستاهای استان، زمین دریافت خواهند کرد.

در جریان سفر، همچنین، عملیات اجرایی ۹۳ کیلومتر از باند دوم کریدور نوار ساحلی جنوب کشور در منطقه مکران آغاز و ۵۲ کیلومتر راه و بزرگراه در استان هرمزگان افتتاح می شود که در مجموع ۳۷ هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال ارزش موارد مذکور است./ فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    Markets

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها