عیدی کارمندان | عیدی کارمندان ۱۴۰۳ | محاسبه عیدی کارمندان

واریز عیدی ۳ میلیونی به حساب کارمندان تا 22 بهمن | کارمندان گوش به زنگ باشند

کد خبر: 1272425

رقم جدید عیدی کارمندان در 1403 اعلام شد.

واریز عیدی ۳ میلیونی به حساب  کارمندان تا 22 بهمن | کارمندان گوش به زنگ باشند

خبرنگار شکیبا بقال زاده: با توجه به ماده ۷۵ قانون مدیریت خدمات کشوری و ضریب حقوقی سال جاری (۴،۰۲۴) حداقل مبلغ عیدی کارمندان دولت که در بهمن ماه ۱۴۰۲ پرداخت خواهد شد، حدود ۲ میلیون تومان پیش بینی می شود هرچند رقم قطعی از سوی هیئت دولت تصویب می شود.

بر اساس ماده 75 قانون مدیریت خدمات کشوری، امتیاز عیدی پایان سال کارمندان، بازنشستگان و موظفین، معادل 5،000 امتیاز تعیین شده است و با اعمال ضریب حقوق، میزان رقم ریالی آن بدست می‌آید. همانطور که در جدول زیر مشخص است، با توجه به ضریب حقوقی سال جاری (4،024)، مبلغ رقم عیدی پایان سال حداقل 2،012،000 تومان خواهد بود.

لازم به ذکر است، در سنوات اخیر، رشد رقم ضریب ریالی تناسبی با نرخ تورم  نداشته است.

دولت در دو سال اخیر و برای جبران بخشی از این عقب ماندگی، عیدی کارکنان دولت را بر اساس قاعده جدید (مبالغ بالاتر برای کارکنان مشمول عائله‌مندی و اولاد) محاسبه و پرداخت نموده است.

در صورت تکرار رویه دو سال اخیر، پیش‌بینی می‌شود که رقم عیدی کارمندان در سال جاری، شامل یک مبلغ ثابت نزدیک به دو میلیون تا دو میلیون و 200 هزار تومان باشد. همچنین  به ازای عائله مندی و به ازای هر فرزندنیز مبلغی  تعیین و پرداخت خواهد شد. بر این اساس یک گمان زنی اولیه حاکی از پرداخت رقم نزدیک به 3 میلیون تومان به عنوان مجموع رقم عیدی 1402 خواهد بود.

گفتنی است، رئیس سازمان برنامه نیز از پرداخت عیدی کارمندان در هفته پیش رو خبر داده است./ تسنیم

مبلغ واریزی عیدی کارمندان معلوم شد

معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: عیدی کارمندان دولت در شب های آینده و حداکثر یک هفته آینده پرداخت می شود.

داود منظور روز پنجشنبه در جمع اهالی رسانه در کرمان همچنین در رابطه با طرح های استان کرمان اظهار کرد: بیش از ۶۰ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری در بخش دولتی انجام گرفته است.

وی ادامه داد: ۵۹۰ طرح نیز با ۷۰ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری که بخش غیردولتی انجام داده به بهره برداری می رسد.

منظور افزود: مجموعه این اقدامات که توسط بخش دولتی و خصوصی در استان کرمان انجام می گیرد موجب شده که سهم استان کرمان در تولید ملی و ارزش افزوده از ۳.۱ درصد به چهار درصد افزایش پیدا بکند./ایرنا

معاون رئیس جمهور گفت: برای ۲.۲ میلیون واحد مسکونی تامین و تخصیص زمین انجام شده لذا باید ساخت و سازها با سرعت بیشتری انجام شود.

داوود منظور بعد از ظهر امروز ۱۲ بهمن ماه در آیین واگذاری ۱۴۴ واحد مسکونی پروژه‌های شرکت تعاونی بُشری در شهر کرمان اظهار کرد: یکی از مهمترین نیازهای خانوارها، مسکن مناسب است و دولت خود را متعهد می‌داند که این خدمت مهم به مردم داده شود.

وی ساختمان‌سازی را یک صنعت سودآور دانست و بیان کرد: باید بازار مسکن و پیمانکاران، مشاوران و شرکت‌های مهندسی را حمایت کنیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور ادامه داد: رئیس جمهور وعده داده بود که هر سال یک میلیون مسکن تامین کنیم و هدف بزرگی است و این کار شدنی است لذا باید نهادهای مربوطه با همکاری هم ایفای نقش کنند تا به این هدف دست یابیم. یکی از این نهادها صندوق ملی مسکن است و بخش عمده منابع آن توسط دولت تامین می‌شود.

وی افزود: باید این منابع در کنار ظرفیت‌های مالی ترکیب و تلفیق شود تا به این هدفگذاری دست پیدا کنیم.

وی با بیان این مطلب که بانک مسکن منابع تسهیلات را تامین می‌کند، تصریح کرد: برای ۲.۲ میلیون واحد مسکونی تامین و تخصیص زمین انجام شده لذا باید ساخت و سازها با سرعت بیشتری انجام شود.

منظور درباره مسکن روستایی و مسکن حمایتی اظهار کرد: در این ساخت و سازها زمین‌هایی است که خود مالکین تامین می‌کنند و تسهیلاتی به این افراد برای ساخت خانه داده می‌شود.

وی افزود: همه این تلاش‌ها و سیاست‌گذاری‌ها انجام شده و عملاً این طرح در همه استان‌ها پیش می‌رود و با تجمیع تمام توانمندی‌های کشور به این هدف مهم دست پیدا می‌کنیم و البته تعهدات باقیمانده در طرح‌های مسکن از دوره‌های قبل نیز در حال انجام است.

معاون رئیس جمهور بیان کرد: در هشت سال دولت قبل تقریباً پروژه‌های مسکن مهر رها شده بود ولی این دولت، دولت مردم است و تامین مسکن مردم از وظایف دولت است.

به گزارش ایسنا، مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمان نیز در این آیین گفت: پروژه ۱۲۰۰ واحدی بُشری در دولت نهم و دهم آغاز شد و ۵۴۰ واحد آن با توجه به مشکل تامین منابع مالی و اختلافات هیات مدیره به توقف برخورد کرد.

وی با اشاره به افزایش هزینه‌های مالی و آورده افراد در این پروژه عنوان کرد: ۱۴۴ واحد از این طرح آماده شده و ۲۰۸ واحد بالای ۹۰ درصد پیشرفت دارد که تا پایان سال واگذار می‌شود و مابقی در مرحله فندانسیون و اسکلت و نیازمند تزریق منابع مالی مناسب است.

واریز عیدی کارمندان همراه با حقوق بهمن به مناسبت ۲۲ بهمن

نمایندگان مجلس در ابتدای هفته جاری حقوق کارمندان را برای سال بعد ۲۰ درصد افزایش دادند.

هنوز زمان دقیق واریز عیدی مشخص نشده، اما خبر واریز عیدی همزمان با حقوق بهمن می‌تواند خبر خوبی برای کارمندان باشد.

نمایندگان مجلس دربخش هزینه‌ای لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ در جزء ۲ بند الف تبصره ۱۵ مصوب کردند، حداقل حقوق و مزایای مستمر شاغلان (مشمول و غیرمشمول قانون مدیریت خدمات کشوری)، به میزان بیست درصد (۲۰%) افزایش می‌یابد. تفاوت تطبیق موضوع ماده (۷۸) قانون مدیریت خدمات کشوری، تفاوت تطبیق موضوع جزء (۱) بند «الف» تبصره (۱۲) قانون بودجه سال ۱۳۹۷ کل کشور و تفاوت تطبیق موضوع بند «ی» تبصره (۱۲) قانون بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور در حکم حقوق، بدون تغییر باقی می‌ماند.

مجلس شورای اسلامی هر سال در این ماه حقوق سال آینده کارمندان را مشخص می‌کند و از سویی عیدی کارمندان هم همراه با حقوق بهمن‌ماه به حساب کارمندان واریز می‌شود. همچنین احتمال واریز عیدی ویژه ۲۲ بهمن به حساب کارمندان دولت به مناسبت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی هم وجود دارد.

اخیراً مجلس مصوبه افزایش ۲۰ درصدی حقوق کارمندان دولت در سال آتی را تصویب کرد. همچنین محمد حسینی مشاور کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی از افزایش ۱.۲ میلیونی حقوق کارمندان مازاد بر رشد ۲۰ درصدی خبر داده است.

مشاور کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفته است: حکمی را مجلس براساس نظر دولت اصلاح کرد. فوق‌العاده‌های ویژه‌ای برای برخی کارکنان دولت از جمله کارکنان وزارت بهداشت در نظر گرفته شد که سبب ناترازی‌هایی شد. تدبیری که اتفاق افتاد این بود که این عدد معادل سه‌هزار امتیاز برای کلیه کارکنان دولت در نظر گرفته شود، این امتیاز عددی حدود ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به حقوق کارکنان دولت اضافه کرد.

در کنار خبر افزایش ۲۰ درصدی حقوق کارمندان، انتشار اخباری در خصوص واریز عیدی کارمندان همراه با حقوق بهمن‌ماه می‌تواند خبر خوش دیگری برای کارمندان باشد. هنوز زمان دقیق واریز عیدی کارمندان اعلام نشده، اما اگر طبق روال سال‌های قبل عمل شود به احتمال زیاد در انتهای بهمن‌ماه عیدی کارمندان واریز خواهد شد.  

رقم دقیق عیدی کارمندان هنوز مشخص نیست، اما گفته شده عیدی سال ۱۴۰۳ کارگران که در بهمن یا اسفند ۱۴۰۲ دریافت می‌کنند، با توجه به مصوبه امسال شورای عالی کار، حداقل ۱۰۶.۱۶۵.۶۸۰ ریال و حداکثر ۱۵۹.۲۴۸.۵۲۰ ریال است.

اما یک واریزی دیگر که می‌تواند کام کارمندان دولت را در هفته‌های آتی شاد کند، هدیه احتمالی سالروز پیروزی انقلاب اسلامی است. هنوز صحبت رسمی در خصوص اینکه آیا دولت قصد واریز چنین هدیه‌ای را دارد یا خیر، منتشر نشده است و از یارانه ۱۰۰ هزار تومانی ویژه اقشار کم درآمد جامعه هم خبری نیست، اما امکان دارد دولت کارمندان و سایر افشار جامعه را در ۲۲ بهمن امسال سورپرایز کند.

منبع: نبض بازار

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    Markets

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها