وزیر راه: موافق حضور ایرلاین‌های خارجی هستم

کد خبر: 1273236

وزیر راه با تاکید بر اینکه سوداگری در بلیت پروازهای داخلی قطع می‌شود، گفت: ۱۰۰ درصد با انجام برخی پروازهای داخلی توسط شرکت‌های هواپیمایی خارجی موافق هستم.

 وزیر راه: موافق حضور ایرلاین‌های خارجی هستم

مهرداد بذرپاش امروز در حاشیه مراسم افتتاح پروژه‌های مهرآباد در جمع خبرنگاران درباره بلیت پروازهای داخلی اظهار داشت: برخی شرکت‌ها در دیوان عدالت حاضر شده بودند برای نرخ بلیت مصوبه ای داشتند بعد از مدتی مصوبه موقوف الاجرا شد.

وی ادامه داد: شرکت‌های هواپیمایی باید حتما قوانین را رعایت کنند، سوخت ارزان در اختیار آنها است. فرودگاه‌های کشور هم با ایرلاین ها همکاری می‌کنند و در موضوع بدهی با آنها راه می‌آیند.

وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: سوداگری بلیت در صنعت هوایی باید جمع شود و به حداقل برسد، این صرف توسعه ناوگان و اصلاح حقوق و دستمزد نمی‌شود.

بذرپاش گفت: پلتفرم‌های مجازی هم مقرر شده است در موضوع نرخ بلیت موارد را اصلاح کنند.انشالله تا شب عید ساماندهی می‌شود.

وی ادامه داد: با شرکت‌های هواپیمایی جلساتی برگزار می‌شود، ما راضی نیستیم شرکت‌ها از عملیات انتقال مسافر زیان کند و زیان هم نمی‌کنند.

بذرپاش افزود: در حوزه روش عرضه بلیت و خدمات فرودگاهی و مجوزها پروازی اصلاحات اساسی در حال انجام است، رویه های ما در تعامل در صنعت باید اصلاح شود.

وی همچنین در پاسخ به سوال خبرنگاران در موضوع انجام برخی پروازهای داخلی توسط شرکت‌های هواپیمایی خارجی گفت: ۱۰۰ درصد با انجام برخی پروازهای داخلی توسط شرکت‌های هواپیمایی خارجی موافق هستم.

* سرمایه‌گذاری خارجی در بنادر

وی گفت: تعداد قابل توجهی پروژه بندری داریم که تا قبل از سال جدید با حضور رییس‌جمهور افتتاح می‌شود، اغلب بنادر ما سرمایه‌گذاری خارجی دارند، چینی‌ها هم برای بنادر شمال و جنوب کشور آماده سرمایه‌گذاری هستند.

بذرپاش تصریح کرد: شهر ساحلی جدید خلیج فارس و مکران مرکزی عملیات اجرایی آن آغاز شد، بانک مسکن همکاری می‌کند، در برخی شهرهای جدید چینی‌ها برای سرمایه‌گذاری استقبال می‌کند.

فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    Markets

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها