خط و نشان بانک مرکزی برای بانک‌های ناتراز

کد خبر: 1273508

بعد از موسسه های توسعه و نور، امروز رسما موسسه اعتباری کاسپین منحل شد. موسسه کاسپین سال 94 برای ساماندهی 8 تعاونی اعتباری غیرمجاز تشکیل شده بود.

خط و نشان بانک مرکزی برای بانک‌های ناتراز

محمدپور معاون نظارت بانک مرکزی در خصوص انحلال موسسه کاسپین گفت: امروز 18 بهمن 1402 رسماً موسسه کاسپین منحل شد؛ این انحلال در ادامه انحلال موسسات نور و توسعه است.

او تأکید کرد: انحلال موسسه کاسپین از سال 98 به طور جدی دنبال شده بود و مصویه شورای اعتبار را دارد؛ ولی در 4 سال گذشته به دلیل مشکلاتی که بود امکان انحلال وجود نداشت ولی از سال قبل و با سیاست بانک مرکزی این انحلال بصورت جدی دنبال شد.

این مقام مسئول در بانک مرکزی گفت: این موسسه سال 94 و برای ساماندهی به 8 تعاونی اعتباری غیرمجاز تشکیل شده بود ولی امروز رسماً منحل شد.

او درباره وضعیت سپرده ها و سهامدارن موسسه کاسپین گفت: دو ماه قبل موسسه نور به بانک ملی منتقل شد و طبق فرایند زمانی سپرده ها و تسهیلات و ... به این بانک منتقل شد و 15 بهمن رسماً این انتقال پایان یافت و مشتریان نور رسما مشتری بانک ملی هستند. در خصوص موسسه کاسپین مصوبه خیلی خوبی از کمیته تخصصی اصلاح نظام بانکی داریم که در آن پیش بینی های لازم برای منافع سهامداران دیده شد. بخش عمده ای از سپرده های سپرده گذاران پرداخت شده و بخش محدودی باقی مانده که تا پایان سال تسویه کامل انجام می شود.

معاون نظارت بانک مرکزی همچنین درباره برخورد این بانک با بانک‌های ناتراز تصریح کرد: قطعاً با بانک های ناتراز برخورد خواهیم کرد. به تمام بانک های ناتراز برنامه اصلاحی دادیم و اگر طبق برنامه عمل نکنند از ظرفیت های قانونی برای انحلال استفاده خواهیم کرد./تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    Markets

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها