مژده به همه بازنشستگان | موافقت با متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان در سال 1403

کد خبر: 1273548

هیئت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت با متناسب سازی حقوق بازنشستگان موافقت کرد.

مژده به همه بازنشستگان | موافقت با متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان در سال 1403

هیئت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت با متناسب سازی حقوق بازنشستگان موافقت کرد.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم، هیئت عالی نظارت در ادامه رسیدگی به موارد مغایرت بودجه سال 1403 کل کشور با سیاست‌های کل نظام در جلسه عصر امروز خود که به ریاست آیت الله آملی لاریجانی تشکیل شد، بند (س) تبصره 6 بودجه سال 1403 کل کشور مصوب مجلس را مغایر سیاست‌های کلی نظام ندانست و با متناسب سازی حقوق بازنشستگان موافقت کرد.

کار بررسی بودجه سال 1403 از امروز در هیئت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور اعضا و نمایندگان روسای سه قوه، رئیس سازمان برنامه و بودجه و رئیس کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی آغاز شد و به بررسی کلیات بودجه مصوب مجلس و برخی مفاد آن پرداخت.

میزان افزایش حقوق بازنشستگان در ۱۴۰۳ اعلام شد

میزان افزایش حقوق بازنشستگان در سال ۱۴۰۳ اعلام شد.

معاون اول رئیس‌جمهور به تازگی در اظهارنظری اعلام کرده است: حداقل حقوق ماهانه بازنشستگان به حدود ۱۰ میلیون تومان خواهد رسید.

محمد مخبر دیروز در آیین تجلیل از بازنشستگان و مستمری بگیران نمونه سراسر کشور سازمان تامین اجتماعی با تاکید بر اینکه دولت با جدیت پیگیر متناسب سازی حقوق بازنشستگان است و تا پایان دولت این موضوع حل خواهد شد، گفته است: حداقل کف حقوق ماهیانه ۶ میلیونی بازنشستگان تامین اجتماعی از نظر دولت قابل قبول نیست و باید مساله حداقل حقوق دریافتی و افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی هر چه سریعتر حل شود.

این اظهارات معاون اول رییس‌جمهور در حالی است که صولت مرتضوی، وزیر کار نیز در این جلسه تاکید داشته است: توجه به معیشت و افزایش حقوق بازنشستگان همزمان با اجرای طرح‌های توسعه درمان دنبال می‌شود.

پیش از این اما رحیم زارع، سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال آینده درباره افزایش حقوق گروه‌های حقوق بگیر و بازنشستگان در لایحه بودجه ۱۴۰۳ گفت بود: ضریب حقوق حقوق بگیران ۲۰ درصد افزایش پیدا کرد و بازنشستگان کف حقوق‌شان ۹ میلیون تومان است.

 آخرین خبرها از همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در برنامه هفتم امروز چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۲

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: در جریان تصویب لایحه برنامه هفتم توسعه کل کشور برای افزایش و همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری و همچنین بازنشستگان تامین اجتماعی سازوکاری تعیین شد.

اصغر سلیمی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به مهمترین مصوبات نمایندگان در لایحه برنامه هفتم توسعه کل کشور، گفت: بررسی لایحه برنامه در مجلس به اتمام رسید و لایحه به شورای نگهبان ارسال شد و شورا ایراداتی گرفت که به مجلس بازگشت و نمایندگان ایرادات را بر طرف کردند و مجدد به شورا ارسال شد که احتمالا اگر شورا بار دیگر ایراداتی به لایحه بگیرد پس از انتخابات مجلس ، به موارد رسیدگی می‌شود.

وی با بیان اینکه مجلس در جریان بررسی لایحه برنامه هفتم توسعه برای بانکها احکام انضباطی خوبی را در نظر گرفت، بیان کرد: همچنین در مورد شرکت های دولتی، بودجه سالیانه و همچنین نهادهایی که ارائه دهنده خدمات عمومی هستند، احکام انضباطی خوبی در برنامه هفتم پیش بینی شد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در ادامه با اشاره به مصوبات مجلس در زمینه صنعت خودرو در برنامه هفتم توسعه،ادامه داد: در این بخش تمامی شرکت‌های واردکننده و تولیدکننده خودرو مکلف شدند تا یک درصد از قیمت فروششان را به خرید آمبولانس و تجهیز مراکز اورژانس همچون هلال احمر اختصاص دهند.

سلیمی با بیان اینکه با مصوبه مجلس حقوق بازنشستگان افزایش پیدا می کند، بیان کرد: در جریان تصویب لایحه مذکور ، برای افزایش و همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری و همچنین بازنشستگان تامین اجتماعی سازوکاری پیش بینی شد که در بودجه سال ۱۴۰۳ نیز بخشی از منابع آن لحاظ شد.

وی با تاکید بر اینکه میزان افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی نیز در جریان بررسی برنامه هفتم مشخص شد، گفت: با مصوبه نمایندگان مجلس ساز و کار افزایش حقوق مستمری‌بگیران تأمین اجتماعی متناسب با حداقل دستمزد شاغلین را مشخص کردند همچنین نمایندگان مردم در مجلس سازوکار تأدیه بدهی حسابرسی شده دولت به سازمان تامین اجتماعی را مشخص کردند.

نماینده سمیرم در مجلس با بیان اینکه طبق مصوبه مجلس افزایش حقوق برای کارکنان وزارتخانه و موسسات دولتی مشمول قوانین مربوطه شد، اظهار کرد: نمایندگان مجلس شورای اسلامی پرداخت حقوق و مزایای دریافتی کارکنان وزارتخانه ها و موسسات دولتی و نیروهای مسلح را مشمول قوانین مربوطه کردند.

سلیمی گفت: همچنین وکلای ملت در جریان بررسی لایحه برنامه در مصوبه‌ای دیگر با اکثریت آرا وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی را موظف به طراحی نظام تامین اجتماعی و ارائه اقلام معیشتی به خانوارهای کم درآمد به صورت کالابرگ الکترونیکی کردند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در پایان اظهار کرد: با مصوبه نمایندگان افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی دارای شغل پایدار می‌شوند و رانندگان تاکسی‌های اینترنتی تحت پوشش بیمه خویش‌فرما قرار می‌گیرند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    Markets

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها