تعیین تکلیف 250 هزار حساب دستگاههای دولتی

کد خبر: 1273837

با پیاده سازی نظام پرداخت اعتباری به ذی نفع نهایی پرداخت پیمانکاران طرح‌های عمرانی کشور بدون تاخیر انجام می شود.

تعیین تکلیف 250 هزار حساب دستگاههای دولتی

حساب واحد خزانه طرح گسترده برای نظم بخشیدن به حساب‌های درآمدی دولت بود. از 250 هزار فقره حساب دستگاه‌های دولتی که بین شبکه بانکی تو در تو، پیچیده و گاهی مواقع ناشناخته استفاده می‌شد، بعد از این نظم بخشی به حدود 25 هزار کاهش پیدا کرده، منضبط شده و همه متمرکز در خزانه داری کشور ذیل حساب‌های بانک مرکزی جمهوری اسلامی به شکل کاملاً شفاف  فعالیت میکند.

بر این اساس دولت بدون نیاز به استقراض از بانک مرکزی می تواند بودجه عمومی خود را تامین کند.انگشت شمار مواردی که باقی مانده به جهت مشکلاتی که بین شبکه بانکی و آن شرکت وجود دارد، همچنان الحاق صد درصد نشده، اما طرح حساب واحد خزانه به معنی واقعی کلمه خاتمه یافته است.

پرداخت اعتباری به ذینفع نهایی چیست؟

طرح دوم در مورد ساماندهی حساب‌هایی است که دولت بخواهد خرج کند، پرداخت کند. ساده اش این است که حساب های مرتبط با حقوق، یارانه‌ و خرید باید شفاف سازی شود.

احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی اعلام کرده است،  برای اینکه رسوب پول در دستگاه‌های اجرایی صفر شود با دستور  رییس جمهور موفق شدیم از بهمن ماه نظام پرداخت اعتباری به ذی نفع نهایی را برای تمام پرداخت‌های بودجه‌ای دولت انجام بدهیم.

وی افزود، پرداخت‌های پیمانکاران طرح‌های عمرانی کشور در همان روز بدون تاخیر به صورت مستقیم به حساب خود پیمانکاران واریز می‌شود که این خبر خوبی برای حوزه عمرانی کشور است./تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    Markets

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها