تعمیر ۲۶ شناور در یارد "کشتیرانی"

کد خبر: 1275193

مقام مسئول کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران از انجام تعمیرات ۲۶ فروند شناور با استفاده از توان مهندسان داخلی در یارد پرشیاهرمز بندرعباس خبر داد.

 تعمیر ۲۶ شناور در یارد "کشتیرانی"

مقام مسئول کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران از انجام تعمیرات ۲۶ فروند شناور با استفاده از توان مهندسان داخلی در یارد پرشیاهرمز بندرعباس خبر داد.

 وی یادآور شد:‌ از ابتدای سال تاکنون، تعمیرات 26 فروند شناور در پرشیا هرمز انجام شده است. بر این اساس، تعمیرات هفت فروند از این شناور‌ها در داک دلفین انجام شده که 4 مورد آن متعلق به گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و مابقی به شرکت­های بخش­ خصوصی تعلق دارند، ضمن اینکه سایر کشتی‌ها نیز با استفاده از سینکرولیفت (بالابر کشتی) به پارکینگ تعمیرات منتقل شده‌اند.

وی افزود: بیشتر تعمیرات اساسی کشتی‌ها در یارد این شرکت شامل تعمیرات شفت و پروانه کشتی، تعویض ورق، تعمیر مکانیکی و موتوری کشتی، تأسیسات و لوله کشی، تعمیرات الکترونیک، برق، ابزار دقیق و سندبلاست و رنگ است.

وی ادامه داد: در زمان حاضر کیفیت تعمیرات پرشیا هرمز با دیگر یارد‌های منطقه قابلیت رقابت دارد؛ چرا‌که بر‌اساس استاندارد‌های جهانی و زیر نظارت مؤسسات رده بندی بین‌­المللی صورت می­‌گیرد.

مدیرعامل پرشیا هرمز با اشاره به این‌که با جذب 900 نفر نیرو اشتغال قابل توجهی در منطقه هرمزگان ایجاد شده است، گفت: به لحاظ زمان­بندی انجام فرآیند‌های کاری، شرایط نسبت به گذشته بهبود یافته و برای هر شناور، برنامه زمانبندی تهیه و در زمان اجرا به روزرسانی می‌شود.

وی بیان کرد: از نظر هزینه، قیمت و کیفیت خدمات، با یارد‌های منطقه توان رقابت داریم و امیدواریم در آینده در کنار یارد‌های بزرگ دنیا جایگاه ویژه‌­ای کسب کنیم.

وی با اشاره به تجهیزات داک شناور دلفین (حوضچه شناور) همچنین سیستم سینکرولیفت (بالابر کشتی) و سه پارکینگ تعمیراتی که در اختیار این شرکت است، اضافه کرد: حوضچه شناور پرشیا هرمز در ابعاد 240 در 42 متر، با قابلیت بالابری 28 هزار تُن برای شناور‌های با حداکثر ظرفیت باربری 80 هزار تُن مناسب است همچنین سینکرولیفت دارای ابعاد 170 در 32  متر و با قابلیت بالابری 11 هزار تُن است که الان توان جابه­‌جایی ظرفیت را تا پنج هزار تُن دارد.

مدیرعامل شرکت تعمیرات کشتی پرشیا هرمز با بیان این‌که تعمیر شناور‌های متوسط و کوچک را نیز انجام می‌دهیم، گفت: از جمله شناور‌های تعمیری در پرشیا هرمز می‌توان به شناور‌های سوخت­‌رسان متعلق به گروه کشتیرانی  اشاره کرد که  در حال خدمات دهی به شناور‌های این گروه هستند.

تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    Markets

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها