فرمول جدید پرداخت حقوق کارگران | این کارگران منتظر عیدی کارمندی باشند؟

کد خبر: 1275302

با پیاده سازی سازوکارهای جدید پرداخت حقوق و مزایا از جمله حساب واحد خزانه، ظاهرا میزان عیدی برخی نیروهای مستخدم دولت با عنوان رسمی-کارگری با ابهام رو به رو شده است.

فرمول جدید پرداخت حقوق کارگران | این کارگران منتظر عیدی کارمندی باشند؟

بر اساس یک رویه معمول در پرداخت عیدی کارکنان دولت در اسفند ماه رقمی به عنوان عیدی کارکنان رسمی، پیمانی و قراردادی دولت پرداخت می شود. این رقم برای سال 1402 نزدیک به 3 میلیون تومان است.

ذکر این نکته ضروری است که هم اکنون  حدود 400 الی 500 هزار نیروی شرکتی در دستگاههای مختلف اجرایی دولتی مشغول به کار هستند، بر اساس مصوبه پرداخت عیدی و همچنین ضوابط اجرایی بودجه میزان عیدی این دسته از کارکنان مانند سایر حقوق بگیران بخش خصوصی بر مبنای قانون کار و معادل 2 ماه پایه حقوق پرداخت می گردد.

حالا و در آستانه اسفند ماه و موعد واریز عیدی کارکنان دولت برخی مدیران دستگاههای اجرایی مباحثی را در خصوص تغیییر میزان عیدی بخشی از حقوق بگیران دولتی مطرح کرده اند.

بر این اساس گروهی از کارکنان این دستگاهها که تحت عنوان رسمی- کارگری استخدام شده اند در سنوات گذشته نیز عیدی این کارکنان بر مبنای قوانین وزارت کار پرداخت شده است اما در سال جاری ظاهرا مدل پرداخت عیدی این گروه از کارکنان تغییر کرده و مقرر شده بر مبنای عیدی سایر کارمندان پرداخت شود.

گفتنی است، نیروهای رسمی- کارگری گروهی از کارمندان دولتی هستند که در سالهای قبل استخدام شده و هم اکنون تعداد قابل توجهی از این مجموعه نیروهای دولتی در استانه بازنشستگی قرار دارند./ تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    Markets

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها