زندانیان چینی برای مسکن سازی به ایران می آیند؟

کد خبر: 1275444

در حالی که دبیر انجمن انبوه سازان مسکن می گوید که «قرار است زندانیان چینی برای ساخت مسکن به تهران آورده شوند،» معاون شهردار تهران این موضوع را «تکذیب کرد.»

زندانیان چینی برای مسکن سازی به ایران می آیند؟

«بیش از 40 درصد تهرانی ها اجاره نشین هستند و باید 50 درصد درآمدشان را صرف اجاره‌بهای مسکن کنند،» این را رئیس شورای شهر تهران مهدی چمران می گوید.

کمبود مسکن، گرانی ملک و بالا بودن اجاره بها مشکلاتی را برای تهرانی ها ایجاد کرده و باعث شد که برخی از شهروندان به محلات پایین تر و یا به حاشیه شهر کوچ کنند.

برای رفع معضل مسکن در پایتخت قرارگاه مسکن ایجاد شد تا دستگاه های مسوول در کنار هم این مشکل را برطرف کنند. شهردار تهران هم چندی پیش  در سفر خود به چین تفاهم نامه ساخت 200 هزار واحد مسکونی را امضا کرد.

چینی ها قرار است به عنوان سرمایه گذار در بخش نوسازی بافت فرسوده ورود کنند. بعد از عید سال 1403 چشم بادامی ها به تهران آمده و در خصوص جزییات این همکاری قراردادهای امضا می کنند. چینی‌ها حدود  ۵ میلیارد یورو منابع در حوزه های مسکن، هتل سازی و گردشگری  وارد کشور می کنند.

دبیر انجمن انبوه‌سازان مسکن و ساختمان رامین گوران می گوید که «چین قرار است زندانی‌های خود را برای ساخت مسکن به ایران انتقال دهد.» در مقابل معاون شهرسازی و معماری شهر تهران حمید رضا صارمی این موضوع را رد می کند و به خبرنگار فارس می گوید که « اصلا قرار نیست نیروی چینی وارد ایران شود.»

همچنین  وزارت راه هم صحبت های گوران را مصداق تشویش اذهان عمومی دانست و این موضوع را از اساس کذب محض عنوان کرد./فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    Markets

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها