مدیرعامل ایران‌ایر:اورژانس هوایی هما تا یک ماه دیگر راه‌اندازی می‌شود

کد خبر: 1276256

مدیرعامل ایران‌ایر با بیان اینکه قرار بود تا پایان سال پنج فروند ATR زمینگیر را به چرخه برگردانیم، گفت: یک مشکل در انتقال قطعات داشتیم که تا کنون سه فروند به چرخه بازگشته و با دو ماه تاخیر نسبت به برنامه، تا سال آینده پنج فروند ATR به چرخه برمی‌گردد.

مدیرعامل ایران‌ایر:اورژانس هوایی هما تا یک ماه دیگر راه‌اندازی می‌شود

 شمس‌الدین‌ فرزادی‌پور امروز در نشست‌خبری با بیان اینکه از تیر ماه تا کنون بالغ‌بر ۲۸۴۵ مصوبه توسط هیئت مدیره تصویب شده است، اظهار کرد: اولویت اول ما از همان روز اول توسعه ناوگان از هر طریق ممکن بوده است که کماکان این هدف را دنبال می‌کنیم و خروجی به کاهش تاخیر و ابطال پروازها و رضایت نسبتی مسافران و مخاطبان منجر شده است.

وی‌ با بیان اینکه همه کارهای عملیاتی ما بر پایه نیروی انسانی استوار است، گفت: از ابتدای حضور در این شرکت، تجمع بازنشستگان و اعتراض هر یک از گروه‌های انسانی را شاهد بودیم اما با مجموعه اقداماتی که در حوزه نیروی انسانی انجام شد، این چالش‌ها دیگر وجود ندارد. همچنین در همان ماه‌های ابتدایی میانگین حقوق کارکنان را بین سه تا هفت میلیون افزایش دادیم که بار مالی زیادی برای شرکت بود اما کمک خوبی به نیروها شد. البته همچنان در حال پیگیری حقوق و معیشت نیروی فنی هستیم.

اورژانس هوایی هما تا یک ماه دیگر راه‌اندازی می‌شود

مدیرعامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به راه‌اندازی اورژانس هوایی تا یک ماه دیگر، گفت: با ایجاد این مرکز با مشارکت همه شرکت‌ها و تعریف شبکه پروازی، به نیاز کسانی که به خدمات هوایی نیاز دارند پاسخ می‌دهیم. در حال حاضر انتقال بیمار از زاهدان به تهران ۶۰۰ میلیون هزینه دارد که با راه‌اندازی اورژانس هوایی، این مبلغ تا یک‌هفتم هم کاهش پیدا می‌کند.

فرزادی‌پور ادامه داد: به این ترتیب دیگر نیاز نیست بیمار هزینه امکانات ویژه از جمله پزشک متخصص یا دستگاه‌های فنی را بپردازد و تنها هزینه صندلی مورد نیاز را پرداخت می‌کند. البته انتقال بیمار به این روش محدود است و مشکلی برای مسافران ایجاد نمی‌کند. همین حالا هم این خدمات ارائه می‌شود اما فراگیر نیست. برای مثال سال گذشته حدود ۲۰ مورد انجام شد. ما یک کشور بحران‌زده‌ایم و در مواردی به حمل‌ونقل هوایی نیاز است، این کار می‌تواند مقدمه‌ای برای آموزش پرسنل برای این کار باشد.

وی با بیان اینکه در شش ماه ابتدایی سال ۳۵ تا ۴۰ درصد از عوامل تاخیر پروازهای ما مربوط‌به تجهیزات فرودگاهی بود، گفت: ۹ دستگاه تهویه هوا به مبلغ ۹۰ میلیارد تومان خریداری کردیم، همچنین اورهال و تعمیر اساسی ۳۵۰ دستگاه زمین‌گیر انجام شده و اکنون حداقل دستگاه زمینگیر را داریم و دنبال نوسازی هستیم.

تاخیرات ناشی از تجهیزات زمینی به ۶ درصد رسیده است

مدیرعامل ایران‌ایر با بیان اینکه پاسخگویی در ترمینال‌ها را اصلاح کردیم و کمترین چالش را با مسافر داریم، افزود: اکنون تاخیرات ناشی از تجهیزات زمینی ما به پنج تا شش درصدی رسیده است. همچنین درحوزه عملیاتی، ۴۲۰۰ سورتی به مصادف داخلی و ۱۵۰۰ سورتی پرواز خارجی، ۱۲۵ سورتی پرواز باری، ۱۵۸۰ سورتی حج تمتع و علاوه بر پروازهای برنامه‌ای، ۸۰ سورتی به مقصد اربعین داشتیم.

فرزادی‌پور درباره بازگشت به چرخه ناوگان زمینگیر بیان کرد: در حال حاضر بازگشت به چرخه دو فروند ای‌تی‌آر انجام شده و در روزهای آینده هم یک فروند ATR اضافه می‌شود. قرار بود تا پایان سال پنج فروند ATR زمین گیر را به چرخه برگردانیم، اما یک مشکل در انتقال قطعات داشتیم که تا کنون سه فروند به چرخه بازگشته و با دو ماه تاخیر نسبت به برنامه، تا سال آینده پنج فروند ATRبه چرخه برمی‌گردد.

ایرنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    Markets

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها