تعطیلی | تعطیلی شنبه ها | تعطیلی فردا | تعطیلی تهران | تعطیلی شنبه ۵ اسفند

خبر فوری؛ شنبه ۵ اسفند قبل نیمه شعبان تعطیل شد ؟ | شنبه بین تعطیلین تعطیل است؟

کد خبر: 1276384

اخبار جدید درباره اعلام میان تعطیلی شنبه ۵ اسفندماه را بخوانید.

خبر فوری؛ شنبه ۵ اسفند قبل نیمه شعبان تعطیل شد ؟ | شنبه بین تعطیلین  تعطیل است؟

خبرنگار شکیبا بقال زاده: ۶ اسفند ۱۴۰۲ همزمان با ولادت حضرت قائم (عج) تعطیل رسمی اعلام شده است. از آنجایی که روز قبل این تعطیلی رسمی اسفندماه شنبه است شایعاتی درباره اعلام میان تعطیلی شنبه ۵ اسفندماه به دلیل برگزاری جشن نیمه شعبان منتشر شده است که هنوز مقامات رسمی درباره آن توضیحی نداند.

در صورت اعلام تعطیل شدن شنبه ۵ اسفند این خبر به روزرسانی خواهد شد.

آخرین خبر درباره تعطیلی شنبه ها و تغییر ساعت کاری

چند روز گذشته احسان خاندوزی، سخنگوی اقتصادی دولت درباره تغییر ساعت کار رسمی اظهار کرد: دولت برنامه‌ای برای تدوین لایحه تغییر ساعت کار رسمی کشور ندارد. بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی، دولت این اختیار را دارد که ساعت دستگاه‌های زیر مجموعه خود را به گونه‌ای تنظیم کند که استفاده بهینه از انرژی محقق شود.

همچنین سید محمد حسینی، معاون پارلمانی رئیس‌جمهور درباره تعطیلی شنبه‌ها گفت: هنوز در دولت این موضوع مطرح نشده است. مجلس این امر را به دولت واگذار کرده است و صرفا گفته اند باید دو روز در هفته تعطیل باشد و اینکه کدام یک از روزها باشد را به دولت واگذار کرده اند. باید در دولت جلسات برگزار شود و این روزها نهایی شود. در کمیسیون اجتماعی مجلس دو نظر وجود داشت؛ برخی می‌گفتند شنبه و برخی هم نظرشان بر تعطیلی پنجشنبه‌ها بود.

گفتنی است مدت‌هاست طرح تعطیلی شنبه به جای پنجشنبه به دلیل هماهنگی با تقویم جهانی مطرح شده است که هنوز به تصویب نهایی نرسیده است.

منبع: اقتصاد آنلاین

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    Markets

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها